Zapraszamy na XV Zaduszki plastyczne w Zbiorach Sztuki

2021-10-27 12:24:55, Q4.pl


kiedy 2021-11-04 | 17:00 gdzie Gmach Zbiorów Sztuki

Zaduszki plastyczne od piętnastu lat znajdują się w kalendarzu imprez organizowanych w gmachu Zbiorów Sztuki. Pierwsze spotkania poświęcone były pamięci wszystkich lokalnych twórców, którzy zmarli po 1945 r. W późniejszych latach, w zależności od rocznic, przypominano w szerszych prezentacjach m.in. Henrykę Królikowską, Zdzisława Szmidta czy Franciszka Kwiatkowskiego.

Dzięki Zaduszkom plastycznym pracownicy muzeum zdobyli wiele cennych informacji od gości o poszczególnych twórcach. Do muzealnego archiwum trafiły fotografie i dokumenty, a nawet dary w postaci dzieł – grafik, rysunków, ceramiki.

W tegorocznym spotkaniu kolejny raz będziemy wspominać artystów plastyków z Włocławka, regionu Kujaw i ziemi dobrzyńskiej, którzy odeszli w ostatnich 30 latach. Odrębnie, indywidualną prezentacją przypomnimy postać Jadwigi Sypniewskiej (1931–2020) z okazji 90. rocznicy urodzin. Jak każdego roku będzie można zobaczyć ostatnio pozyskane fotografie, dotąd publicznie nieprezentowane.

Prowadzący – Krystyna Kotula i Adam Zapora – także w tym roku – liczą na wielu gości, którzy wspominając artystów, przytaczając anegdoty i zdarzenia, stworzą wyjątkową atmosferę spotkania.

Na Zaduszki plastyczne zapraszamy już 4 listopada, o godz. 17.00, do gmachu Zbiorów Sztuki przy ul. Zamczej 10/12. Wstęp wolny.

(Informacja prasowa MZKiD)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz