Być jak Zagajewski - warsztaty w Zbiorach Sztuki

2018-08-10 09:02:10, Maciej Kowalczyk

Wczoraj (czwartek) w gmachu Zbiorów Sztuki przy Zamczej, odbyła się kolejna w te wakacje edycja warsztatów twórczych skierowanych do dzieci i ich opiekunów. Każdy mógł "Być jak Zagajewski"

Warsztaty były elementem towarzyszącym wystawie czasowej „Ja jestem artysta wielki. Rzecz o Stanisławie Zagajewskim (1927–2008)” prezentowanej w muzeum. 

Przypomnijmy, że rok 2018 to we włocławskich instytucjach kultury "Rok Zagajewskiego". W wydarzenia związane z tym faktem zaangażowane są dwie włocławskie placówki - Centum Kultury "Browar B.", oraz Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej. To wyjątkowa okazja do tego, by bliżej poznać twórczość tego wybitnego włocławskiego artysty. Jak pokazały wczorajsze warsztaty, prowadzone przez Kalinę Ciesielską, to także dobry czas, by samemu spróbować zmierzyć się z tworzeniem rzeźb, sięgając do technik, którymi mistrz się posługiwał.

Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się czym rzeźba różni się od płaskorzeźby. Spróbowali także swoich sił w trudnej sztuce interpretacji, dzięki czemu - jak tłumaczą organizatorzy - uświadomili sobie, że nie tylko to, co piękne może wzbudzać podziw. Jednak, chyba najbardziej wyczekiwaną była część warsztatowa, w której liczni uczestnicy mogli spróbować swoich sił w tworzeniu rzeźb. 

Z jakim skutkiem - zobaczycie w naszej galerii.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz