Marszałkowskie szkolenia komputerowe dla mieszkańców regionu

2021-10-13 12:01:31, Q4.pl

Mieszkańcy regionu między 25. a 67. rokiem życia mogą skorzystać z bogatej oferty certyfikowanych szkoleń komputerowych. Wystarczy chęć podnoszenia swoich kwalifikacji oraz przynależność do przynajmniej jednej z trzech grup: osób z wykształceniem najwyżej średnim, osób z niepełnosprawnością lub osób powyżej 50. roku życia.

Zdobywanie nowych umiejętności to inwestycja we własną przyszłość. Samorząd województwa przykłada dużą wagę do jakości kształcenia i czyni wiele, by umożliwić mieszkańcom naszego regionu, chcącym podnosić kluczowe kompetencje, odpowiednie warunki do wykorzystania ich potencjału. Zapraszamy do uczestnictwa w naszych szkoleniach komputerowych, a także językowych, które organizujemy w ramach innego projektu – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Projekt ,,Certyfikowane szkolenia komputerowe dla osób dorosłych z województwa kujawsko-pomorskiego” zakłada kształcenie z zakresu inżynierii projektowania komputerowego, grafiki komputerowe, obsługi programów biurowych w administracji a także wiele innych. Kursy mają różne poziomy zaawansowania oraz podzielone są na trzy grupy: kwalifikacyjne, zawodowe oraz specjalistyczne.

Kursy kwalifikacyjne – kończą się egzaminem, po którym można uzyskać certyfikat ECDL świadczący o umiejętności korzystania z komputera, poruszania się po Internecie i obsługi poczty e-mail, korzystania z aplikacji biurowych tj. edytory tekstu, arkusze kalkulacyjne, bazy danych, programy do tworzenia prezentacji multimedialnych. Rekrutację na szkolenia kwalifikacyjne prowadzi firma „SEKA” S.A. Szkolenia te są bezpłatne.

Kursy zawodowe – po egzaminie uczestnicy uzyskują certyfikat, który potwierdza kompetencje w zakresie grafiki komputerowej, projektowania CAD, tworzenia stron www, programowania w języku JAVA, sieci komputerowych (CISCO). Rekrutację na szkolenia zawodowe prowadzi Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Szkolenia te są dofinansowane w wysokości 88% wartości szkolenia, pozostałą część ponoszą uczestnicy.

Kursy specjalistyczne – dzięki tym kursom słuchacze po egzaminie uzyskają certyfikat potwierdzający kompetencje w zakresie: systemów geoinformatycznych w praktyce wraz z pozyskiwaniem danych przestrzennych. Rekrutację na szkolenia specjalistyczne prowadzi „Instytut Badawczo-Szkoleniowy” Sp. z o. o. Podobnie jak w przypadku kursów zawodowych, uczestnicy ponoszą zaledwie 12% całkowitej ceny szkolenia.

Uczestnikami szkolenia mogą być wszyscy chętni z wykształceniem najwyżej średnim, osoby niepełnosprawne lub powyżej 50. roku życia. Ostatnim kryterium jest nieprowadzenie działalności gospodarczej.

Projekt jest realizowany na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego przez Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego. Jest współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Do tej pory ze szkoleń skorzystało już ponad 1,7 tysiąca osób, a projekt zakłada finalnie 3310 miejsc dla słuchaczy. Całkowita wartość przedsięwzięcia to ponad 28 milionów złotych, a dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego wynosi 24 mln. Partnerami projektu są wraz z TARR firma ,,SEKA” oraz ,,Instytut Badawczo-Szkoleniowy”.

Miejsca szkoleń dostosowane są do uczestników i realizowane na terenie całego województwa. Uczestnicy mogą również skorzystać z dofinansowania kosztów dojazdu na szkolenie lub w przypadku szkoleń odbywających się poza ich miejscem zamieszkania, z dofinansowania kosztów noclegu.

Szczegółowe informacje oraz formularz szkoleniowy są dostępne na stronie na stronie projektu www.szkoleniakomputerowe.tarr.org.pl. Na początku udziału w projekcie każdy uczestnik spotyka się z doradcą indywidualnie, aby ustalić tematykę i poziom szkolenia lub kursu. Rekrutacja prowadzona jest w sposób ciągły.

(Inf. prasowa Urzędu Marszłkowskiego )

Obraz Наталия Когут z Pixabay

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz