Co za mecz, co za zwycięstwo!

2021-09-13 12:32:06, Q4.pl

Atmosfera rodem z play-off, wielkie emocje, świetne widowisko na parkiecie, walka i zaangażowanie. Włocławscy kibice w sobotę obejrzeli pelen determinacji Anwil, który uporał się z wicemistrzami Polski. Zastal przegrał w Hali Mistrzów 89:82.

Na taki mecz we Włocławku kibice czekali długo. Dosłownie i w przenośni, bo po przerwie spowodowanej pandemią na pierwszy oficjalny mecz zespołu Przemysława Frasunkiewicza wszyscy czekali z utęsknieniem. Ten głód emocji widać było na trybunach, gdzie atmosfera bardziej przypominała tą z rundy play-off, niż z ledwie drugiej kolejki rozgrywek. Do tej atmosfery dostosowali się się też koszykarze, którzy zaprezentowali publiczności walkę i zaangażowanie, jakiej oczekują włocławskie trybuny.

Od początku spotkanie było bardzo wyrównane, choć to Anwil przez długie minuty miał w nim inicjatywę. Zmieniło się to za sprawą doskonale znanego we Włocławku Jarosława Zyskowskiego. To on sprawiał największe kłopoty defensywie włocławian i to on wyprowadził Zastal na kilkupunktowe prowadzenie. Tej przewagi nie udało się jednak utrzymać zielonogórzanom. W drugiej kwarcie ważne punkty zdobywał Jonah Mathews i to w znacznej mierze dzięki jego grze Anwil prowadził przez kolejne minuty. W końcówce jednak lepsi okazali się koszykarze Stelmetu i to oni schodzili na przerwę z czteropunktową przewagą (45:41).
Druga połowa rozpoczęła się od popisu Rottweilerów, którzy szybko dogonili gości i wyszli na pięciopunktowe prowadzenie. Choć zielonogórzanie wciąż byli blisko, to widać było, że włocławianie są w stanie sprawić sporą niespodziankę kibicom.

Stało się to pewne w ostatniej odsłonie, kiedy Mathews trafił kluczowe, jak się miało okazać, trójki. Kiedy na półtorej minuty przed końcem drogę do kosza znalazła (rzucona o tablicę) kolejna z nich stało się jasne, że Anwil to spotkanie wygra. Tak też się stało. Włocławianie wygrali ostatecznie 89:82, tym samym zapisując na swoim koncie drugie ligowe zwycięstwo w rozgrywkach.

Punkty:

Anwil: Mathews 22, Dykes 16, Petrasek 13, Bigby-Williams 9, Szewczyk 9, Bell 8, Łączyński 6, Bojanowski 6, Kowalczyk 0, Alex Olesiński 0, Marcin Woroniecki 0

Enea Zastal BC: Nenadic 18, Zyskowski 17, Apic 15, Joseph 13, Frazier 13, Brembly 3, Sulima 3, Meier 0, Mazurczak 0