Ostatni dzień zmagań młodych lekkoatletów

2021-07-30 11:15:29, Q4.pl

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Dziś trzeci, ostatni dzień 53. PZLA Mistrzostw Polski U18.

Na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Leśnej kibice zobaczą w akcji zawodników i zawodniczki m.in. rzutu dyskiem, oszczepem, trójskoku i kilku konkurencji biegowych. Młodzi lekkoatleci z całej Polski rozpoczną zmagania o godz. 10.00, a zakończą po 19.00. Niezmiennie zachęcamy do oglądania zawodów na żywo, na stadionie OSiR przy ul. Leśnej.

Wczoraj za to, kolejny srebrny medal tym razem w rzucie młotem wywalczyła Izabela Duda. Zawodniczka LSK Vectra Włocławek już w pierwszej próbie posłała młot na odległość 56,14 i tym właśnie rzutem zapewniła sobie miejsce na podium, 9 była Nikola Brzezińska z wynikiem 47,45 a 11 pozycję wywalczyła Laura Wróblewska.

W chodzie na dystansie 5000m 5 miejsce z nowym rekordem życiowym 25:26,81 zajęła Marta Zasada a Paulina Wojtczak również z najlepszym wynikiem w karierze była 16.

W biegu na 400 mpł. Mateusz Skonieczny wywalczył 14 miejsce.

Po dwóch dniach rywalizacji klub LSK Vectra Włocławek zajmuje 8 miejsce w klasyfikacji punktowej i 28 w medalowej na ponad 200 klubów uczestniczących w mistrzostwach.