Zamknij X

Sprintem zbliżają się 53. PZLA Mistrzostwa Polski U18

2021-07-16 12:48:36, Q4.pl

Impreza odbędzie się w dniach 28 – 30 lipca, a jej gospodarzem będzie Miasto Włocławek.

Tysiąc młodych lekkoatletów, 42 komplety medali, trzy dni zmagań – to najważniejsze liczby zbliżających się 53. PZLA Mistrzostw Polski U18 Włocławek 2021. Jeśli dodamy do nich niemożliwe do policzenia emocje ze startu w zawodach i z kibicowania, to rysuje się obraz najciekawszej tego lata imprezy sportowej na Kujawach.

Trzydniowe zawody będą dla młodych lekkoatletów sprawdzianem formy i szansą na wywalczenie kwalifikacji do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy juniorów młodszych we Włoszech. O poziom sportowy, motywację i przygotowanie można być więc spokojnym.

Włocławek pieczołowicie przygotowuje się do roli gospodarza i jestem przekonany, że przyjmie lekkoatletów oraz ich sztaby w sposób godny mistrzowskiej rangi tych zawodów – mówi prezydent miasta Marek Wojtkowski. 

Włocławianie liczą nie tylko na dobre recenzje od sportowców z całej Polski, ale także na medale swoich przedstawicieli. Miejscowy LKS Vectra Włocławek wystawi do rywalizacji utalentowaną młodzież trenującą na co dzień na obiekcie, gdzie rozgrywane będą wszystkie konkurencje mistrzostw.

Gdzie oglądać zmagania? Najlepiej osobiście, na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Leśnej we Włocławku. Wstęp bezpłatny, zmagania codziennie od godzin porannych do wieczora (wkrótce opublikowany zostanie szczegółowy program). Transmisję live przeprowadzi telewizja internetowa KP Sport.

Zawody zorganizowane zostaną w obowiązującym reżimie sanitarnym.

(Informacja prasowa Zespół Organizacyjny 53. PZLA Mistrzostw Polski)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz