Kolejne duże lekkoatletyczne wydarzenie we Włocławku

2021-03-30 08:33:16, Q4.pl

Po ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski czas na kolejne duże lekkoatletyczne wydarzenie we Włocławku. Od 30 lipca do 1 sierpnia 2021 r. miasto będzie gospodarzem Mistrzostw Polski do lat 18.

W zawodach weźmie udział przeszło 1000 sportowców, trenerów oraz sędziów. To kolejne duże wydarzenie lekkoatletyczne, które w zagości we Włocławku.

Jako miasto stawiamy na sport, a lekkoatletyka jest jednym z naszych priorytetów. Pokazujemy to wspierając kluby i sportowców, ale także organizując duże wydarzenia. W 2018 roku sprawdziliśmy się jako gospodarz mistrzostw U20, a przed rokiem przeprowadziliśmy najbardziej prestiżowe zawody, czyli Mistrzostwa Polski z udziałem największych postaci królowej sportu. Teraz czas ugościć wschodzące gwiazdy, potwierdzając w ten sposób pozycję Włocławka na lekkoatletycznej mapie Polski – podkreśla Marek Wojtkowski, Prezydent Włocławka.

Trzydniowe zawody będą dla młodych lekkoatletów szansą na wywalczenie kwalifikacji do reprezentacji Polski.

Mistrzostwa we Włocławku będą dla zawodników sprawdzianem formy i ostatnią szansą na wywalczenie kwalifikacji do mistrzostw Europy juniorów młodszych. Ta impreza odbędzie się w drugiej połowie sierpnia w Rieti, we Włoszech – mówi odpowiedzialny w PZLA za szkolenie młodzieży Marcin Góra.

53. PZLA Mistrzostwa Polski U18 odbędą się na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku pomiędzy 30 lipca i 1 sierpnia 2021. Zawody zorganizowane zostaną w obowiązującym w tym czasie reżimie sanitarnym.

(Informacja prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz