Zamknij X

To jedna z najradośniejszych imprez – Tomasz Majewski o rozpoczynających się 53. PZLA MP U18

2021-07-27 15:08:36, Q4.pl

Po zeszłorocznych Mistrzostwach Polski Seniorów, pora na kolejne duże lekkoatletyczne wydarzenie we Włocławku. Już jutro, młodzi sportowcy do lat 18 rozpoczną zmagania na stadionie przy ulicy Leśnej. To szansa na reprezentowanie kraju na mistrzostwach Europy juniorów młodszych.

Dołożyliśmy wszelkich starań do tego, żeby Włocławek pokazał się w jak najlepszym świetle. Zresztą fakt, że powierzona nam została druga impreza o randze mistrzowskiej najlepiej o tym świadczy. Serdeczne podziękowania na ręce Pana Prezesa, Tomasza Majewskiego, za ogromne zaufanie, którym Włocławek został obdarzony już drugi rok. - mówi prezydent Włocławka, Marek Wojtkowski.

53. PZLA Mistrzostwa Polski U18 odbędą się na stadionie OSiR, pomiędzy 30 lipca, a pierwszego sierpnia tego roku. W zawodach weźmie udział ponad 1000 sportowców, trenerów, sędziów, czy działaczy.

1010 zawodników jest zgłoszonych do zawodów (…) akredytowało się 324 trenerów, czyli można powiedzieć rekord. Zawodnicy będą reprezentowali 249 klubów z całej polski. Liczby mówią same za siebie; największa impreza rangi Mistrzostw Polski. - mówi Marian Nowakowski, Dyrektor 53. PZLA MP U18

To kolejne duże wydarzenie lekkoatletyczne, które zagości we Włocławku. W 2018 byliśmy gospodarzami mistrzostw U20, a rok temu przeprowadziliśmy najbardziej prestiżowe zawody lekkoatletyczne – Mistrzostwa Polski Seniorów. Nasze starania docenia także Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Po zeszłym roku i świetnie zorganizowanych Mistrzostwach Polski, my jesteśmy pewni, że te Mistrzostwa będą bardzo udane, że dopisze publiczność. Miejmy nadzieję, że bez strug deszcz, ale w pięknym słońcu, w dobrej temperaturze będziemy mogli podziwiać wspaniałe rezultaty. Ja już się cieszę na te Mistrzostwa. Jeszcze raz dziękuję za cały trud, wszystkim zaangażowanym w organizacje tej wspaniałej imprezy – mówi Tomasz Majewski, wiceprezes PZLA.

Przypomnijmy, że same zawody są wielką szansą dla biorących w nich udział sportowców. To właśnie Mistrzostwa we Włocławku będą ostatnią szansą na wywalczenie sobie pozycji do reprezentowania Polski na mistrzostwach Europy juniorów młodszych, które odbędą się w drugiej połowie sierpnia w Rieti, we Włoszech.

Podczas organizacji zawodów było wiele niepewności, czy zmagania sportowców będzie można oglądać na żywo, z uwagi na warunki pandemiczne. Wiadomo już jednak, że stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Leśnej będzie otwarty dla kibiców, a wstęp będzie bezpłatny. Zawody zorganizowane zostaną w obowiązującym w tym czasie reżimie sanitarnym.

Dodatkowo, w czwartek, na terenie zawodów pojawi się specjalna Strefa Zdrowia Dziecka, na której, dzieci będą mogły wykonać podstawowe badania, w celu sprawdzenia stanu zdrowia, na którym pandemia mogła zostawić piętno, oraz co zrobić, aby go poprawić.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz