Zamknij X

Weekendowe zbrojenia w Anwilu

2021-07-26 09:58:25, Q4.pl

Austin Davies pod koszem i Jonah Mathews na obwodzie – ci dwaj zawodnicy zamknęli skład Anwilu Włocławek na sezon 2021/2022. Klub poinformował o podpisaniu kontraktów w miniony weekend.

Anwil Włocławek zamknął skład na nadchodzący sezon. W rotacji klubu, zgodnie z oczekiwaniami, pojawili się zawodnicy na pozycji centra i rozgrywającego.

Na pozycji 5 w nadchodzącym sezonie najprawdopodobniej zagra Austin Davies. Najprawdopodobniej, bo choć kontrakt z zawodnikiem został podpisany, to zawarta jest w nim klauzula try-out. Dwudziestotrzyletni środkowy ma czas do końca sierpnia, by przekonać do siebie trenera Frasunkiewicza. Jeśli tak się stanie, mierzący 208 cm gracz pozostanie zawodnikiem Anwilu do czerwca przyszłego roku.

Dla Daviesa będzie to pierwszy kontakt z europejską koszykówką. W minionym sezonie występował w akademickiej lidze NCAA broniąc barw Michigan Wolverines.

Pierwsze doświadczenia na zdobyte na starym kontynencie ma za sobą kolejny zakontraktowany zawodnik. Jonah Mathews miniony sezon spędził w Szwecji, gdzie grał w ekipie Koping Stars.

Jonah ma wielki potencjał, aby odegrać ważną rolę w naszym zespole. Oglądaliśmy jego mecze nie tylko z ligi szwedzkiej, ale też z NCAA i widać, że naprawdę potrafi zagrać skutecznie w obronie zarówno przeciwko graczowi z piłką, jak i bez piłki. Liczę również, że da nam entuzjazm i wniesie dużo energii do gry – powiedział trener Przemysław Frasunkiewicz dla kkwloclawek.pl.

Urodzony w 1998 roku gracz może występować na pozycji rozgrywającego i rzucającego obrońcy.

 

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz