Cały czas wzrasta zapotrzebowanie na krew, jest to lek, którego nie da się zastąpić, a którego cały czas brakuje. Jest to widoczne szczególnie w okresie letnim. Oddział Terenowy RCKiK we Włocławku apeluje, do wszystkich którzy mogą pomóc, bo mogą uratować czyjeś życie.
Okres letni jest wyjątkowo trudnym okresem dla szpitali jeśli chodzi o krew. Zapotrzebowanie wzrasta z powodu wykonywania większej ilości planowanych wcześniej operacji.
Z tego powodu, Oddział Terenowy RCKiK we Włocławku apeluje do wszystkich chętnych, aby oddawali krew, bądź jej składniki. W tym szczególnie trudnym okresie każda pomoc jest na wagę złota. To tylko kilkanaście, bądź kilkadziesiąt minut, które może uratować życie innym.
W najbliższym czasie, krew będzie można oddać:
- W Lipnie, 13 lipca na placu Jana Dekerta, w godzinach od 10:00 do 16:00 w specjalistycznym ambulansie,
- We Włocławku, 17 lipca na terenie Placu Grodzkiego przy Wzorcowni w ramach akcji Motoserce organizowanej przez klub motocyklowy,
- W Baruchowie, 18 lipca.
Krwiodawca jest wolontariuszem najwyższej miary – bezpośrednio ratuje życie. Jego składniki krwi są przekazywane i tym ciężko chorym, i tym którzy potrzebują krwi na ratunek w wyniku urazu. Każda jednostka krwi zawsze jest bezcenna, szczególnie w tym okresie kiedy te zapasy są mniejsze, a zapotrzebowanie większe – mówi Jolanta Pater, kierownik oddziału terenowego RCKiK we Włocławku
Z tego powodu, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wystartowało z kolejną edycją akcji „Przyprowadź Krwiodawcę!”.
W ramach akcji, każdy kto już wcześniej oddawał krew, a zna kogoś kto jeszcze tego nie zrobił, a wyraził chęć pomocy może namówić taką osobę do zostania Honorowym Dawcą Krwi.
Każda taka para, która pojawi się w jednym z Oddziałów Terenowych RCKiK w Brodnicy, Grudziądzu, Inowrocławiu, Toruniu, czy Włocławku w dniach od 01.07 do 31.08, a następnie odda krew, bądź jej składniki, w ramach podziękowań otrzyma specjalne koszulki krwiodawców.
Krew oddaje od 18 roku życia (…) Jest to jakaś radość w życiu; że można pomóc ludziom oddając tą krew – mówi Bartłomiej Mella, odznaczony tytułem „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”
Warto zaznaczyć, że podczas oddawania krwi, zachowane są wszelkie procedury medyczne, jak i przepisy sanitarne zgodne z rozporządzeniami Ministerstwa Zdrowia, w trosce o bezpieczeństwo chętnych. Pomóc może każdy, między 18 a 65 rokiem życia. Wystarczy zabrać ze sobą honorowany dokument tożsamości – dowód osobisty bądź paszport.
Komentarze (0)