Wciąż potrzebna jest krew. RCKiK apeluje do krwiodawców

2021-05-06 15:29:11, Q4.pl

Kolejny już raz, Oddział Rejonowy PCK we Włocławku zorganizował akcje poboru krwi. Jak zawsze, w pierwszy czwartek miesiąca, specjalistyczny autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaparkował przy ulicy 3 Maja. Krew będzie można oddać także w innych miejscowościach.

Cały czas wzrasta zapotrzebowanie na krew, jest to lek, którego nie da się zastąpić, a którego cały czas brakuje. Dziś, włocławianie w wieku od 18 do 65 lat mieli okazję wspomóc wiele ośrodków medycznych, które w dobie pandemii boryka się z problemem niedoboru krwi, jak i pochodzących z niej składników.

Jak mówi Jolanta Pater, kierownik oddziału terenowego RCKiK we Włocławku, do otwartej akcji poboru krwi będą mogli włączyć się również ci, którzy mieszkają w innych miejscowościach:

W kolejnych dniach pobieramy krew, już jutro, w Kowalu, przy Centrum Kultury, od godziny 13 do 17 (…) Ponadto, w Lipnie, gdzie akcje organizowane są cyklicznie, dwa razy w miesiącu. Najbliższy termin to 11 maja, na Placu Dekerta – pobór będzie się odbywać w godzinach od 10 do 16. W najbliższą niedzielę, dla osób, które nie mogą oddać krwi w dniu powszednim, można oddać krew w niedzielę, w parafii Cetty, blisko Chodcza

Warto zaznaczyć, że podczas oddawania krwi, zachowane są wszelkie procedury medyczne, jak i przepisy sanitarne zgodne z rozporządzeniami Ministerstwa Zdrowia, w trosce o bezpieczeństwo chętnych. Pomóc może każdy, między 18 a 65 rokiem życia. Wystarczy zabrać ze sobą honorowany dokument tożsamości – dowód osobisty bądź paszport.

 

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz