Od jakiegoś czasu prezentowane są założenia Polskiego Ładu – kompleksowej strategii przezwyciężania skutków pandemii koronawirusa. Już niedługo, lokalni przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości rozpoczną konsultację założeń z mieszkańcami Włocławka i terenu byłego województwa włocławskiego, co zapowiedzieli na swojej dzisiejszej konferencji prasowej.
Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości chcą wysłuchać głosu mieszkańców zanim projekt trafi do Sejmu, aby mogli oni zgłosić zastrzeżenia, czy też poprawki. Dokładny termin konsultacji nie jest jeszcze znany, z powodu sytuacji pandemicznej w kraju, jednak można go oczekiwać już po 10 czerwca.
Zachęcamy do tego aby śledzić nasze profile społecznościowe, bo tam będzie szczegółowy harmonogram dotyczący tego gdzie, o której i którego dnia będziemy się spotykać. To, że nie podajemy go dzisiaj, jest spowodowane pandemią, dlatego prosimy po 10 czerwca o to, aby śledzić nasze media społecznościowe – mówi Jarosław Chmielewski, przewodniczący miejskich struktur PiS.
Według wyliczeń przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, w związku z wprowadzeniem Polskiego Ładu, w kieszeniach włocławian zostanie 300 milionów złotych rocznie.
Strategia ta, ma pomóc Polsce w niwelowaniu skutków pandemii koronawirusa, ale jak i podkreśla poseł na Sejm, Joanna Borowiak, to także nowa nadzieja na dobrą przyszłość:
Polski Ład to coś więcej niż program – to narodowa strategia wyjścia z pandemii koronawirusa, ale także strategia rozwoju Polski, polskiej gospodarki, wsparcia dla przedsiębiorców, dla polskich rodzin, dla seniorów, młodych ludzi. W Polskim Ładzie każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Joanna Borowiak.
Wśród założeń Polskiego Ładu, znajdują się punkty dotyczce polityki senioralnej. Kontynuowane będą także programy realizowane do tej pory, między innymi darmowe leki dla osób po 75 roku życia z którego to programu skorzystało ponad 2,5 miliona seniorów w kraju.
W programie Polskiego Ładu znajdziemy także punkty, które wesprzeć mają rolnictwo.
Polska żyje z rolnictwa i stoi na rolnictwie, dlatego nieprzypadkowo w Polskim Ładzie została zauważona polska wieś, polscy rolnicy – podkreślał senator Józef Łyczak.
Rolnictwo może oczekiwać zwiększonej stawki zwrotu kosztów paliwa rolniczego z 86zł/ha do 100zł/ha. Zakładane jest także ułatwienie bezpośredniej sprzedaży produktów rolnych; nie będzie ona wymagała wcześniejszej rejestracji, tak aby produkty najlepszej jakości mogły trawić do jak największej grupy konsumentów.
Strategia ta ma być finansowana zarówno z funduszy Unii Europejskiej, jak i ze środków krajowych, co zagwarantować ma stabilne finansowanie. Na chwilę obecną trwają przygotowania w formie ustaw, tak aby usprawnić wprowadzanie rozwiązań zawartych w tejże strategii.
Komentarze (0)