Zamknij [X]

Nie tak należy rozmawiać z mieszkańcami - mówi Jarosław Chmielewski

2018-10-02 18:13:25, Maciej Kowalczyk

Brak konsultacji społecznych i niewychodzenie naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, to zarzuca Markowi Wojtkowskiemu Jarosław Chmielewski dziś, kandydat PiS na prezydenta miasta, spotkał się z dziennikarzami na włocławskim Zazamczu.

Jak mówi Jarosław Chmielewski, podczas realizacji miejskich inwestycji brak jest konsultacji z mieszkańcami, a w efekcie powstają one później niż to zamierzano i rosną ich koszty. Jako przykład podaje tutaj ul. Grodzką, gdzie jego zdaniem, takich rozmów i wyjścia naprzeciw oczekiwaniom zabrakło.

Jarosław Chmielewski poinformował także o inicjatywie trzystu mieszkańców Zazamcza, którzy chcieliby przekształcić formę własności garaży znajdujących się przy ulicy Energetyków. Projekt uchwały wpłynął do Rady Miasta 

Taki projekt uchwały został złożony i procedowany przez Komisję Gospodarki - jak dodaje, początkowo nie zyskał on akceptacji - Dzięki mojej i pana Rafała Sobolewskiego interwencji (...) stanęło to na konwencie i wypracowaliśmy wspólną decyzje w tej sprawie, wydaliśmy pozytywną opinię dotyczącą procedowania tego punktu, - jak dodaje, stanie się to na najbliższej sesji RM.

Jarosław Chmielewski zarzucił także obecnemu prezydentowi że ten podwyższył opłaty za użytkowanie wieczyste działek, na których znajdują się place zabaw na Zazamczu o ponad 900%.

Nie chcemy takiej współpracy, nie tak współpraca powinna funkcjonować  - podkreślał kandydat.

Na konferencji ponownie odniesiono się do kwestii związanej z przebudową ulicy Długiej. Jak mówi Krzysztof Kowalski (radny i jednocześnie numer jeden na liście kandydatów do rady miasta z okręgu nr 3, w którym znajduje się Długa), narastający wokół przebudowy tej ulicy konflikt, jest: 

...jaskrawym przykładem tego jak nie powinno się współpracować między panem prezydentem a mieszkańcami miasta(...). Prezydent dokonał już pewnych decyzji decyzji i dopiero teraz pyta mieszkańców o zgodę  - mówił radny odnosząc się do tematu wielokrotnie poruszanego podczas obrad rady miasta w ostatnich tygodniach.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo z konferencji:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz