Spór o ketchup, czyli o patriotyzmie lokalnym

2018-06-11 17:24:56, Maciej Kowalczyk

Radni Prawa i Sprawiedliwości apelują do wspierania lokalnych produktów i punktują prezydenta, że ten wspiera „Ketchup Włocławek” z innego miasta.

Cała sprawa dotyczy tego, że prezydent Włocławka objął patronatem wydarzenie objęte marką „Ketchup Włocławek”, której właścicielem jest firma z innego miasta. Radni PiS uważają, że prezydent powinien wspierać lokalne produkty, a nie produkty firm płacących podatki do budżetu innych miast. Radni uważają, że prezydent niewystarczająco wspiera włocławskie firmy.

Prezydent Włocławka w odpowiedzi na zarzuty PiS powiedział, że zawsze będzie wspierał firmę, która będzie identyfikowała się z naszym miastem dodając, że  ketchup Włocławek istnieje w świadomości mieszkańców.

Poniżej publikujemy zapis wideo z briefingu prasowego Jarosława Chmielewskiego oraz Janusza Dębczyńskiego. Ponadto o komentarz w tej sprawie poprosiliśmy prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego.

 

Komentarze (2)


DM (2018-06-12 08:19:28) Zgłoś do moderacji
Ta firma nie identyfikuje się z Włocławkiem, to ma być tylko reklama.Kiedyś pajace sprzedali nasz ketchup i zakład prawie upadł.Teraz włocławianie nawet nie wiedzą,że mamy taki pyszny ketchup.Cudze chwalicie swego nie znacie.
Włocławianin (2018-06-12 19:50:09) Zgłoś do moderacji
Pan Prezydent na pytanie czy wspiera również ketchup z Włocławka odpowiada że wspiera tylko ketchup z nazwą Włocławek - Czy to oznacza że jednak nie liczy się z Lokalnymi Firmami?

Dodaj swój komentarz