Baruchowo wspiera Marikę w walce z białaczką

2021-04-07 08:27:08, Q4.pl

W dniu 11 kwietnia br. w godz. 9:00 do 14:00 przed Halą Sportową w Baruchowie odbędzie się akcja poboru krwi pn. ,,Krew dla Mariki z Gminy Baruchowo" dedykowana 27-letniej Włocławiance chorej na ostrą białaczkę.

Historie Mariki opisywaliśmy już w grudniu ubiegłego roku, niemniej jednak, walka włocławianki z chorobą nadal trwa. Jako pierwsi, do pomocy włączyli się mieszkańcy Włocławka, w ramach akcji Disco Lodowisko.

Kolejna akcja organizowana jest z inicjatywy radnego Gminy Baruchowo Pana Roberta Kwaśniewskiego oraz sołtysa Gminy Baruchowo Pana Sebastiana Szpryngiel we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy – Oddział we Włocławku oraz #teamMarika.

W trakcie akcji będzie także możliwość uzyskania od wolonatariuszy informacji o zarejestrowaniu się do bazy potencjalnych dawców szpiku DKMS oraz możliwość wzięcia udziału w loteriadzie zorganizowanej przez rodzinę i przyjaciół Mariki, z której dochód przeznaczony będzie na dalsze leczenie Włocławianki.

Honorowy patronat nad akcją sprawuje Wójt Gminy Baruchowo – Stanisław Sadowski. Wszystkich chętnych, którzy w tym dniu chcieliby pomóc Marice Wojtkowskiej i oddać dla niej ten cenny lek – jakim jest krew – zachęcamy do udziału w akcji w najbliższą niedzielę.

W dobie epidemii koronawirusa liczba osób oddających krew drastycznie spadła, a osób, którzy w leczeniu potrzebują tego cennego leku niestety przybywa, stąd też zachęcamy do oddawania krwi także stacjonarnie.

Akcja odbędzie się z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych i zasad bezpieczeństwa.

Więcej informacji na temat akcji dostępnych jest tutaj.

(Informacja prasowa Robert Kwaśniewski)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz