Święto plonów i piknik rodzinny - niedziela w Baruchowie

2018-08-14 13:05:46, Maciej Kowalczyk

12 sierpnia, w Baruchowie odbyło się coroczne święto plonów. Tradycji stało się zadość - delegacje wieńcowe z każdej miejscowości w parafii, uroczysta msza święta i liczni goście. Po południu zaś najwięcej działo się w kompleksie sportowo-rekreacyjnym. Piknik rodzinny ściągnął tłumy mieszkańców.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10.00 uroczystą mszą świętą dziękczynną sprawowaną przez Proboszcza parafii Kłotno ks. Ryszarda Pospieszyńskiego. Tradycyjnie w uroczystości dożynkowej udział brały delegacje wieńcowe z każdej miejscowości należącej do parafii oraz przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich z terenu parafii. W tym roku ponownie uroczystość dożynkową swoją obecnością uświetniła delegacja z zaprzyjaźnionej gminy francuskiej Becon-les-Granits z pięknym chlebem dożynkowym.

Po 16:00 zaś rozpoczął się Piknik Rodzinny. Na scenie - Piękni i Młodzi i Zespół FUTURE FOLK, którzy porwali mieszkańców Baruchowa i okolic do zabawy. Nie byli to jedyni wykonawcy, jacy tego dnia pojawiły sie na scenie. Miłośnicy folkloru, mogli wysłuchać występu "Swojaków". Oprócz nich swoje umiejętości prezentowała akrobatyczne formacje AKRO - TOP, DUO-TOP i TRIO-TOP, Na scenie pojawili się także: Zespół SILVERS, Thomas GROTTO i Zespół FUTURE FOLK. 

Tegoroczy Piknik, wpisał się także w obchody 100-lecia polskiej niepodległości. Byłą to znakomita okazja, by zachecić (zwłaszcza młodszych uczestników) do zainteresowania trudną historią kraju. Niełatwo o lepszy pomysł, niż ten, by zachęcać do tego, nie na nudnych odczytach, ale pozwalając na - dosłownie - dotknięcie tych dziejów. Tak właśnie było w Baruchowie. Klimat  stu lat, pełnych wojennych zmagań, można było niemal "poczuć", na tej wyjątkowej imprezie. Wszystko za sprawą sprzętu wojskowego, jaki zobaczyc można było na Pikniku. Stowarzyszenie "PATROL Włocławek" pojawiło się w Baruchowie  długim konwojem, w którego skład weszły wojskowe motocykle, samochody terenowe i ciężarówki. Dla miłośników militariów prawdziwą gratką była też możliwość obejrzenia z bliska prawdziwego BRDMa. 

W tym roku na Pikniku gościła liczna 60-osobowa delegację z Francji. Co mieli okazję zobaczyć i jak się bawić? Zobaczycie w naszej galerii i na przygotowanym dla was filmie.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz