Lodołamacze dotarły do Nowej Wsi

2021-02-19 09:20:26, Q4.pl

Zgodnie z zapowiedziami ze środy lodołamacze z Włocławka kontynuują akcję na Zalewie Włocławskim. Jak wczoraj poinformowały Wody Polskie jednostki dotarły już na wysokość Nowej Wsi (gmina Nowy Duninów).

Sześć jednostek stacjonujących na co dzień przy włocławskiej zaporze pracuje na Wiśle od soboty (13 lutego). Przerwały prace w poniedziałek, kiedy pogorszyły się warunki meteorologiczne ( mróz i silny północny wiatr, oraz niski przepływ wody przez stopień wodny), na akwen wróciły w środę. Jak poinformowała dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie Anna Łukaszewska-Trzeciakowska, akcja, jeśli warunki na to pozwolą, będzie kontynuowana nieprzerwanie przez najbliższe tygodnie.

Aktualna długość rynny służącej do odprowadzania połamanej kry, wynosi 24 km (licząc od SW Włocławek). Szerokość rynny wynosi obecnie 300-400 m. W następnych dniach planowana jest kontynuacja akcji lodołamania na Wiśle – czytamy w komunikacie Wód Polskich opublikowanym wczoraj wieczorem.

Wszystko wskazuje na to, że tak też się stanie. Według aktualnych prognoz meteorologicznych, nadchodzące dni przyniosą ocieplenie. Temperatura w regionie, w weekend ma na stałe zagościć powyżej zera. W przyszłym tygodniu zaś czeka nas odwilż z temperaturami rzędu nawet 11 stopni.

Jak poinformowały dziś rano Wody Polskie, jeśli warunki pozwolą lodołamacze w ciągu tygodnia dotrą do Płocka.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz