W Teatrze – Baj Pomorski i… Calineczka

2021-02-10 13:04:56, Q4.pl

Po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa i dopuszczeniu (50% miejsc) instytucji kultury do działalności, Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego serdecznie zaprasza do swojej siedziby wszystkich tych, którym brakowało i brakuje obcowania z teatralną sceną. Na pierwsze, po przerwie, przedstawienie Teatr zaprasza w lutową, mroźną niedzielę całe rodziny. Na scenie zagości Calineczka!

Mała dziewczynka, Calineczka, wyrosła z ziarenka, które dostała jej mama od czarownicy, ponieważ sama nie mogła mieć dzieci. Pewnego dnia Calineczkę porwała Ropucha, która chciała aby poślubiła jej syna… Nie została żoną syna Ropuchy ponieważ porwał ją Żuk i zabrał do swego królestwa… Po pewnym czasie trafiła do Myszki, która chciała ją zeswatać z Kretem, od której uciekła na grzbiecie Jaskółki aż do ciepłych krajów gdzie poznała Króla Kwiatów…

To tylko błyskawiczny skrót bajki przedstawiającej Historię Calineczki, którą na włocławskiej scenie zaprezentują aktorzy Teatru Baj Pomorski w Toruniu.

Sceniczny świat Calineczki to wielka księga, z której wyłaniają się kolejne miejsca przygód bohaterki. Nad światem tym panują aktorzy-animatorzy lalek. Ich dowcipne zachowania, komentarze, a niekiedy spory nadają przedstawieniu dodatkowy walor teatralny.
Historia Calineczki to ciepła opowieść z piękną scenografią i piosenkami budującymi baśniową aurę przedstawienia. Spektakl otrzymał Nagrodę Główną Kryształowego Andersena oraz nagrody za rolę aktorską, scenariusz, scenografię i muzykę na I Festiwalu Widowisk dla Dzieci i Młodzieży Na ziarnku grochu w Krakowie (2003 r.)

Przedstawienia wystawiane będą w ramach cyklu Niedzielne Spektakle Familijne, w dniu 28 lutego 2021 r. dwukrotnie - godz. 10.00 i 12.00

Sprzedaż biletów od dnia 15 lutego br. prowadzi Kasa Teatru w dni powszednie w godz. 9.00 - 16.45, tel. 54 231 57 66 oraz w dniu spektaklu od godz. 9.00 do chwili jego rozpoczęcia.

W związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 Widzowie zobowiązani są do wypełnienia obowiązków wynikających ze stosownych przepisów prawa powszechnie obowiązującego oraz Regulaminu Teatru wydanego w tym zakresie, w szczególności zobowiązani są do zakrywania ust i nosa w trakcie całej imprezy.

(Informacja prasowa Teatry Impresaryjnego im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz