Zamknij X

Strajk Kobiet: Włocławianki wyjdą na ulice

2020-10-26 14:02:14, Natalia Cieślak


kiedy 2020-10-27 | 17:00 gdzie Stary Rynek

Czwartkowy wyrok w sprawie aborcji eugenicznej wywołał lawinę buntu u kobiet w całej Polsce. Trwające od tego dnia protesty rosną w siłę i rozszerzają swój zakres. Manifestacja kobiet w dużych miastach budzi kontrowersje, ale także spotyka się ze zrozumienie ze strony części środowisk. Protest odbędzie się też we Włocławku.

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego dotyczy przepisów , które do tej pory pozwalały na przeprowadzenie aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu, albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. W miniony czwartek zostały one uznane jako niezgodne z konstytucją. To była iskra która doprowadziła do fali sprzeciwu na polskich ulicach.

Już jutro, 27 października, przy Starym Rynku pojawią się włocławianie którzy będą protestować przeciwko zaostrzeniu zakazu aborcji w Polsce. Na facebook’u powstała grupa koordynująca. Nosi nazwę Strajk Kobiet we Włocławku. To tam, kobiety planują swój sprzeciw. Jak dotąd do grupy dołączyło 12 tysięcy osób. Ile spośród nich pojawi się we wtorek na starym rynku nie wiemy, jednak sadząc po rosnącym zainteresowaniu może to być jeden z najliczniejszy protestów jaki miał miejsce we Włocławku w ostatnim czasie.

Przypomnijmy, że nie będzie to pierwszy protest w tej sprawie zorganizowany w naszym mieście. W ubiegły piątek, we Włocławku kilkadziesiąt osób zebrało się pod biurem poselskim poseł Joanny Borowiak, protestując przeciwko zaostrzeniu przepisów.

Komentarze (2)


Anonimowy (2020-10-26 23:13:02) Zgłoś do moderacji
Życie dziecka nazywają piekłem a prawo do zabijania radością?!
wloc (2021-06-29 13:26:03) Zgłoś do moderacji
Kiedy zniknie ze strony nieaktualny plakat zajmujący miejsce!

Dodaj swój komentarz