74 propozycje budżetowe radnych Koalicji Obywatelskiej

2020-10-14 14:11:54, Maciej Kowalczyk

Inwestycje społeczne stanowią główny element propozycji budżetowych radnych Koalicji Obywatelskiej. Radni zgłosili do budżetu 74 zadania inwestycyjne z zakresu rewitalizacji, gospodarki mieszkaniowej, edukacji polityki społecznej prozdrowotnej i infrastruktury drogowej. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej zwracali także uwagę na konieczność dostosowania przyszłorocznego budżetu do dynamicznej sytuacji związanej z epidemią.

Radni zwracają uwagę na fakt, że obecna sytuacja w kraju jest bardzo dynamiczna. Zmienia się niemal z dnia na dzień i wpływa na to, jak kształtować się będą dochody miasta.

Trzeba mieć świadomość że jesteśmy w dynamicznym okresie związanym z pandemią i trzeba mieć na uwadze to, że na dobrą sprawę nie wiemy jak ta sytuacja będzie wyglądać za tydzień bądź za dwa. Trzeba być odpowiedzialnym w przygotowywaniu i realizowaniu tego budżetu. - mówi Katarzyna Zarębska, radna miasta z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Lista przedsięwzięć, które chcą zrealizować radni w kolejnym roku budżetowym jest długa i obejmuje inwestycje realizowane we wszystkich włocławskich dzielnicach. Na liście znalazły się m.in.:

  • Modernizacja i remont targowiska przy ulicy Związków Zawodowych,
  • Remont budynku Szkoły Podstawowej nr 15,
  • Remont i modernizacja cmentarza w Pińczacie,
  • Budowa sali koncertowej przy Szkole Muzycznej przy ulicy Wiejskiej.

Wśród propozycji budżetowych znalazły się także plany budowy licznych chodników i ścieżek rowerowych w wielu różnych częściach miasta.

Radni zaproponowali także zagospodarowanie terenu wokół Teatru Impresaryjnego. Co ważne nie chodzi tylko o plac znajdujący się przed teatrem imienia Włodzimierza Gniazdowskiego. Pracami miałaby zostać także działka która obecnie należy do parafii ewangelicko-augsburskiej, która mogłaby zostać przekazana miastu.

Radni Koalicji Obywatelskiej zwracają uwagę na aktywność mieszkańców w życiu publicznym, która ma dla nich bardzo ważne znaczenie przy planowaniu kolejnych inwestycji we Włocławku, o czym wspomniał dzisiaj radny miasta, Krystian Łuczak:

Chciałbym, i bardzo do tego zachęcam aby mieszkańcy bardzo aktywnie uczestniczyli w życiu publicznym. Chodzi o to, że konstruowanie tych wszystkich planów i punktów do realizacji jest znacznie łatwiejsze, wymowniejsze i bardziej wartościowe, jeśli uczestniczą w tym procesie mieszkańcy. Jest nam wtedy znacznie łatwiej definiować potrzeby, jak i określanie później możliwości finansowych miasta, tak aby móc zrealizować te punkty w ciągu roku, dwóch lub trzech, bądź dalszej perspektywie czasowej (…) Budżet jest kluczem do lepszego życia mieszkańców, w związku z tym, ta pomoc mieszkańców jest niezwykle istotna.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz