Zamknij X

ANWIL Włocławek wygrywa Kasztelan Basketball Cup 2020

2020-08-09 22:40:09, Maciej Kowalczyk

Choć był to jedynie kolejny z przedsezonowych pojedynków, to kibice we Włocławku nie mieli prawa narzekać na brak emocji. Anwil pokonał Stal w finałowym pojedynku turnieju o Puchar Kasztelana 84:69.

Spotkanie nie zaczęło się dobrze dla Rottweilerów. Przez pierwsze dwie kwarty pojedynku to goście z Ostrowa utrzymywali się na delikatnym prowadzeniu. Mecz zadziwiająco przypominał piątkowe starcie z Kingiem Szczecin, jak się miało okazać podobieństwo utrzymało się do ostatnich minut spotkania.

Ponownie, tak jak w piątek, w głównej roli wystąpił Deishuan Booker (18 pkt.) i ponownie to on wrzucił „piąty bieg” w trzeciej odsłonie spotkania. Jednak nie tylko on. Kolejne dobre zawody rozgrywał Krzysztof Sulima, a po indywidualnych popisach młodego Wojciecha Tomaszewskiego kibicom ręce składały się do oklasków. Syn byłego zawodnika Anwilu udowodnił dziś bezsprzecznie, że opinie o nim, jako jednym z najzdolniejszych graczy młodego pokolenia nie są przesadzone. Jego indywidualne statystyki (10 pkt, 4 przechwyty, 3 asysty) nie oddają „impulsu”, jaki dał drużynie wraz z Brookerem.

Oddając jednak sprawiedliwość, ten mecz nie miał jednego, czy też dwóch bohaterów. Ciężka praca po obu stronach parkietu i nieustępliwa obrona może stać się znakiem rozpoznawczym „nowego” Anwilu trenera Mihevca. Praktycznie każdy z zawodników, którzy dziś pojawili się na parkiecie w Hali Mistrzów, dołożył swój wkład w końcowe zwycięstwo. O ile trudno wyciągać daleko idące wnioski z gier przedsezonowych, to póki co Rottweilery Mihevca wydają się kolektywem, w którym każdy ma swoją rolę do odegrania i każdy z tego zadania znakomicie się wywiązuje.

Anwil ponownie nie wystąpił w najsilniejszym składzie. Choć w rotacji znalazł się Tre Bussey, nie pojawił się jednak na parkiecie. Nie wystąpił także McKenzie Moore.

Anwil Włocławek - Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski 84:69
Anwil: Booker 18, Sulima 16, Tomaszewski 10, Lichodiej 10, Mielczarek 9, Zamojski 8, Bogucki 7, Pluta Jr. 6, M. Pluta 0, Radić 0.
Arged BMSlam Stal: Florence 16, Smith 12, Green 11, Sobin 10, Garbacz 8, Ryżek 8, Dymała 4, Nawrot 0, Rykowski 0, Pławucki 0.  

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz