Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej – rozpoczęła się kolejna edycja akcji

2020-07-21 09:37:02, Maciej Kowalczyk

Nie tylko służba, ale także ciekawa, perspektywiczna i stabilna praca i ciekawa propozycja dla tych, którzy potrzebują w życiu odrobiny adrenaliny. Tak, w skrócie, przedstawia się propozycja pracy w wojskowym mundurze. Ruszyła kolejna odsłona akcji mającej na celu przedstawienie możliwości jakie daje służba w Wojsku Polskim.

W najbliższym czasie w całej Polsce spotkać będzie można mobilne punkty rekrutacyjne. Spotkać w nich można nie tylko żołnierzy zawodowych, ale także, choćby, żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Cel jest jeden – przybliżyć realia służby i ukazać możliwości rozwoju kariery w mundurze. Program skierowany jest nie tylko do tych, którzy chcieliby służyć jako zawodowi wojskowi. To także okazja poznania realiów nauki w liceach wojskowych, uczelniach wyższych podległych MON rzeczywistości służby w jednostkach „terytorialsów”, służby przygotowawczej czy wreszcie Legii Akademickiej.

W mobilnym punkcie rekrutacyjnym można dowiedzieć się w jaki sposób przebiega proces rekrutacji, jakie warunki należy spełnić oraz co na temat samej służby mówią żołnierze – wyjaśnia mjr Krzysztof Klugiewicz, zastępca Wojskowego Komendanta Uzupełnień we Włocławku.

To nie jedyna okazja by zapoznać się z realiami służby. Już 26 lipca mobilny punkt rekrutacyjny pojawi się w Radziejowie, zaś 22 sierpnia w Lipnie.
Szczegółowe informacje na temat możliwości wstąpienia do jednostek Wojska Polskiego można znaleźć ponadto n stronie internetowej WKU we Włocławku, czy w kanałach społecznościowych prowadzonych przez Komendę. Można także zasięgnąć informacji bezpośrednio u źródła pojawiając się w siedzibie WKU przy ulicy Okrężnej 25a.

Fotorelacje


Komentarze (1)


Karol (2020-07-21 10:38:55) Zgłoś do moderacji
szybko I sprawnie... chyba bede w WOT... Profesjonalnie

Dodaj swój komentarz