Prezydent proponuje: Piknik za dużą frekwencję

2020-07-09 14:02:19, Maciej Kowalczyk

Piknik obywatelski dla mieszkańców miasta, w zamian za dużą frekwencję – proponuje Marek Wojtkowski. Warunek jest jeden, w wyborczą niedzielę do urn musi pójść ponad 70% uprawnionych do głosowania włocławian.

Przed pierwszą turą wyborów prezydenckich ratusz zapowiedział nagrodę dla tego spośród włocławskich osiedli, które uzyska największą frekwencję. Tak się stało i dodatkowych 500 tysięcy złotych na inwestycje powędruje na Zawiśle, gdzie do urn poszło 67,5% wyborców. Nagrodę za wysoką frekwencję prezydent Marek Wojtkowski zapowiada też przed drugą turą wyborów. Tym razem jednak dotyczy ona wszystkich mieszkańców.

W drugiej turze chcielibyśmy zaprosić państwa do udziału w wyborach i zachęcić do tego jeszcze inaczej – mówił prezydent - Chcielibyśmy, żeby ta frekwencja przekroczyła 70%. Jeśli rzeczywiście stanie się tak, że we wszystkich komisjach obwodowych we Włocławku ta frekwencja przekroczy 70%, chcielibyśmy zaproponować organizację, dla mieszkańców naszego miasta, specjalnego pikniku obywatelskiego.

Impreza ma zostać zorganizowana po zniesieniu obostrzeń sanitarnych związanych z epidemią koronawirusa. Czy tak się stanie? Wszystko zależy od mieszkańców. Wyzwanie jest duże, gdyż w historycznie rekordowej, pod względem frekwencji w mieście, pierwszej turze wyniosła ona 60,61%. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę deklaracje dotyczące udziału w wyborach, prezentowane przez sondażownie, nie jest to niemożliwe.

Niezależnie od tego profrekwencyjnego konkursu skierowanego do mieszkańców, prezydent podkreśla, że chciałby, by mieszkańcy miasta potraktowali udział w niedzielnym głosowaniu nie tylko jako prawo, ale i obywatelski obowiązek:

Żebyśmy budowali społeczeństwo obywatelskie. A kiedy najlepiej jest pokazać, że jesteśmy społeczeństwem obywatelskim? Właśnie podczas różnego rodzaju wyborów. Teraz wybieramy głowę państwa, pierwszego obywatela RP, więc jest doskonała ku temu okazja. Serdecznie Państwa zapraszam – mówił Marek Wojtkowski.

Komentarze (1)


jaja (2020-07-09 21:59:16) Zgłoś do moderacji
a co z koronawirusem, zapomniał już że miał nie organizować wyborów bo dba o zdrowie włocławian, hipokryta i tyle

Dodaj swój komentarz