Zamknij X

Warta blisko 3 miliony inwestycja oddana do użytku

2020-07-08 15:09:21, Maciej Kowalczyk

Przebudowa drogi gminnej łączącej Zazdromin, Straszewo i Chlewiska (gmina Koneck) jest kolejną inwestycją zrealizowaną w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Dziś uroczyście przekazano ją do użytku.

Blisko pięciokilometrowa trasa łączy nie tylko miejscowości, ale też dwie drogi wojewódzkie, co sprawia, że bywa wykorzystywana przez zmierzających do nieodległego Ciechocinka. Stanowi też najkrótszą trasę dojazdową do węzła autostradowego dla mieszkańców pobliskiej gminy Dąbrowa Biskupia. Między innymi to zdecydowało o objęciu inwestycji gminy Koneck najwyższym możliwym w FDS dofinansowaniem, w wysokości 80 % wartości przebudowy. Jednak powodów jest więcej.

Często zdarza się, że utrudniony jest ruch - korki, czy jakieś zdarzenia drogowe – budujemy sieć dróg, które stworzą swoisty „by pass”, który umożliwi odblokowanie takiego ruchu – tłumaczy wicewojewoda kujawsko-pomorski Józef Ramlau.

Droga ma przede wszystkim służyć jednak lokalnym rolnikom. Tak więc podczas realizacji inwestycji i projektowania, szczególny nacisk został położony na kwestie związane z wytrzymałością nawierzchni. W czasach, gdy drogami gminnymi porusza się coraz cięższy sprzęt rolniczy, ma to niebagatelne znaczenie dla jej trwałości.

Remont drogi kosztował ponad 2,8 miliona złotych, budżet państwa wyasygnował na inwestycję ponad 2,2 miliona złotych. Resztę, ze swojego budżetu, sfinansowała gmina.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz