Włocławscy policjanci po krótkim pościgu zatrzymali złodzieja telefonu

2020-07-07 13:36:01, Maciej Kowalczyk

Policjanci z włocławskiej „patrolówki" zatrzymali po krótkim pościgu 26-latka, który kilka godzin wcześniej ukradł telefon z niezamkniętego samochodu. Złodziej, przekonany o tym, że pozostał anonimowy, spokojnie przemieszczał się ulicami centrum miasta. Mężczyzna trafił do policyjnej celi i usłyszał zarzut kradzieży. Jak się okazało, dokonał tego czynu w warunkach powrotu do przestępstwa, co oznacza, że czeka go surowsza kara.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend w nocy. Jak ustalili policjanci, kierujący pozostawił niezabezpieczony pojazd przy wejściu do jednej ze stacji benzynowych w mieście, po czym wszedł do środka po drobne zakupy. Sytuację tę postanowił wykorzystać 26-latek, który otworzył drzwi do samochodu i ukradł pozostawiony tam telefon komórkowy.

O zdarzeniu zaalarmował właściciela jego znajomy, który widział zdarzenie i kierunek, w którym oddalił się sprawca. Na dodatek moment kradzieży utrwalony został na monitoringu, dzięki któremu policjanci dysponowali dokładnym rysopisem złodzieja. Z kolei on, przekonany o tym, że pozostał anonimowy, następnego dnia rano przechadzał się spokojnie po centrum miasta.

Na widok policyjnego radiowozu 26-latek zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg, który nie trwał długo. Już po chwili mieszkaniec Włocławka został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Właściciel telefonu oszacował straty na 2 tys. zł, a złodziej usłyszał zarzut kradzieży. Jak ustalili śledczy, dopuścił się tego czynu w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli recydywy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu do 7,5 roku więzienia.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (1)


Jan Nowak (2020-07-08 08:08:24) Zgłoś do moderacji
Witam co z telefonem bo jak by to czytała osoba która go ma chętnie go odkupie

Dodaj swój komentarz