Adrian Bogucki w Anwilu

2020-07-02 12:32:23, Maciej Kowalczyk

To dosłownie i w przenośni gigantyczny talent, 21 letni Adrian Bogucki w przyszłym sezonie zagra w barwach Anwilu Włocławek. Mierzący 215 centymetrów center w poprzednich rozgrywkach reprezentował HydroTruck Radom

Podobnie jak w przypadku Andrzeja Pluty juniora, także i dla Boguckiego nie jest to pierwszy dłuższy pobyt we Włocławku. Grał tu już w sezonie 2015/2016 reprezentując TKM. W Polskiej Lidze Koszykówki zadebiutował w sezonie 2018/2019 w barwach Miasta Szkła Krosno, jednak nie zagrzał tam długo miejsca, przenosząc się wkrótce do HydroTrucka. To właśnie w tym klubie „eksplodował” talent wielokrotnego reprezentanta Polski U-16, U-18 i U-20.

Minione rozgrywki należały do niego. Nim pandemia koronawirusa zakończyła zmagania na polskich parkietach, notował średnio 10,9 pkt i 7,1 zbiórki na mecz. Statystyki dużo więcej niż przyzwoite.

We Włocławku na młodego gracza czekają trudniejsze wyzwania i prawdopodobnie inna rola w drużynie Dejana Mihevca. Jednocześnie jest to okazja do dalszego rozwoju, niemałych już, umiejętności. Jak zadeklarował trener włocławian w wypowiedzi dla internetowej strony Rottweilerów, w prowadzonych przez siebie drużynach stawia też na rozwój młodych, utalentowanych zawodników. Bez wątpienia do takich właśnie należy Adrian Bogucki, który związał się z włocławianami roczną umową.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz