Moralność Pani Dulskiej ponownie w teatrze

2020-06-15 09:18:52, Natalia Cieślak


kiedy 2020-06-29 | 19:00 gdzie Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego

W poniedziałek 29 czerwca o godz. 19.00 na scenie Teatru Impresaryjnego będzie można zobaczyć przedstawienie pt: "Moralność Pani Dulskiej".

Po okresie przymusowej kwarantanny spowodowanej koronawirusem  Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego wznawia swoją działalność. Na włocławskiej scenie zaprezentowane zostanie przedstawienie pt: Morlność pani Dulskiej.

W tym bowiem dniu we włocławskim Teatrze obchodzić będziemy zaległy Międzynarodowy Dzień Teatru.

Moralność… to opowieść o kryzysie moralności mieszczańskiej na przełomie XIX i XX wieku, który objawiał się nastawieniem wyłącznie na sprawy materialne, zanikiem potrzeb duchowych i kulturalnych, konserwatyzmem i ciasnotą poglądów, a zwłaszcza obłudą i fałszem. Szczególną formą dwulicowości stało się stosowanie zasad moralnych na pokaz, posługiwanie się nimi, by oceniać i atakować innych. Gabriela Zapolska właśnie dwulicowość i kołtunerię uczyniła głównym tematem swej gorzkiej komedii. Tak dosadnie i skutecznie, że niedługo po premierze (Kraków 1906) w potocznym słowniku pojawiło się określenie „dulszczyzna”, jako synonim owej dwulicowości. Od premiery „Dulskiej” minęło ponad 100 lat, a dulszczyzna kwitnie. 

Teate Impresaryjny zaprasza zatem by wspólnie uczestniczyć w nieco spóźnionym Święcie Ludzi Sceny, zapewniając Państwu wszystkie dostępne środki bezpieczeństwa. Jednocześnie informujemy, że Widzowie w trakcie przebywania w Teatrze powinni mieć zakryte usta i nos.

(Inf. prasowa Teatr Impresaryjny)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz