Rewizor w Warszawie

2018-08-21 16:05:02, Maciej Kowalczyk

Ten włocławski, zrealizowany w całości w Teatrze Impresaryjnym. Sztuka Mikołaja Gogola zostanie przedstawiona na deskach Domu Sztuki na warszawskim Ursynowie, gdzie zaprosił włocławian Teatr Za Daleki - scena założona przez Zbigniewa Zapasiewicza

Jak czytamy w informacji udostępnionej przez Teatr Impresaryjny: "Teatr Za Daleki, zaprosił do siebie włocławskich aktorów i realizatorów z jakże aktualną i dziś komedią Mikołaja Gogola. Rewizor bowiem to tekst ponadczasowy. Galeria typów ludzkich, od Horodniczego, lokalnego kacyka, poprzez lichych, biernych ale wiernych urzędników, aż do chwytającego w lot każdą okazję oszusta i pasożyta Chlestakowa, to obraz nie tylko związany z carską Rosją. Taka ludzka menażeria mogła się zdarzyć i zdarza – niestety – w każdych czasach i każdym miejscu.
Żądza władzy, nadmierne, nieadekwatne do możliwości ambicje, lizusostwo, donosicielstwo, korupcja towarzyszą ludzkości od początku świata. Komedia, która od chwili jej premiery nie straciła praktycznie na aktualności sprawia, że widzowie  mają okazję zobaczyć przedstawienie najwyższej próby! Będzie nie tylko śmiesznie, będzie zaskakująco, przewrotnie i bardzo śmiesznie!
Cieszymy się, że będziemy mogli dać nieco rozrywki publiczności, która zasiądzie na widowni w Teatrze Za Dalekim w niedzielę, 9 września 2018 r. Włocławskie przedstawienie będzie prezentowane dwukrotnie – o godz. 18.00 i 20.00.
Będzie to oficjalne otwarcie sezonu teatralnego 2018/2019 w Domu Sztuki.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz