5 tysięcy - Bardzo drogi spacer włocławianina

2020-04-15 12:48:16, Maciej Kowalczyk

Sąd Rejonowy we Włocławku ukarał w ubiegłym tygodniu mieszkańca miasta, za nieprzestrzeganie zakazu opuszczania miejsca kwarantanny. Wniosek o ukaranie skierowali policjanci.

5 tysięcy złotych, grzywnę w takiej wysokości orzekł włocławski sąd, uznając, że objęty kwarantanną popełnił wykroczenie z art. 116 kodeksu wykroczeń. To jednak nie koniec kłopotów osoby, która opuściła miejsce izolacji. Dodatkowo o całej sprawie został powiadomiony powiatowy inspektor sanitarny, który może nałożyć karę grzywny w wysokości 30 tys. zł.  

Większość mieszkańców naszego powiatu stosuje się do zaleceń i apeli, jednak zdarzają się osoby, które łamią przepisy związane z domową kwarantanną i zakazem gromadzenia się osób. Dla tak nieodpowiedzialnej i lekceważącej postawy nie ma żadnego wytłumaczenia. Wobec rażącego łamania przepisów, których konsekwencją może być rozprzestrzenienie się wirusa, policjanci stosują radykalne środki w postaci skierowania wniosku o ukaranie do sądu - podkreśla st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji we Włocławku -Pamiętajmy, że niestosowanie się do obowiązujących przepisów skutkuje nałożeniem na taką osobę kary, ale przede wszystkim zagraża bezpieczeństwu nas wszystkich.

Wyrok wydany przez Sąd Rejonowy z pewnością nie jest ostatnim. Włocławscy stróże prawa skierowali kilkanaście wniosków tego typu o ukaranie wobec mieszkańców powiatu.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz