E-Szkoła. Pierwsze lekcje w poniedziałek

2020-03-14 12:38:55, Maciej Kowalczyk

Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, pierwsza taka inicjatywa w kraju, rusza w poniedziałek (16 marca) o godz. 9.00 rano. Jako pierwsze ruszą lekcje dla ósmoklasistów i maturzystów, bo to oni mogliby ponieść największe straty wynikające z zamknięcia szkół. Projekt przygotował Urząd Marszałkowski.

Projekt jest odpowiedzią na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. W ramach e-szkoły codziennie odbywać się będzie 6 półgodzinnych interaktywnych lekcji online – wykładów, pokazów, warsztatów – z piętnastominutowymi przerwami na pytania i dyskusję. Program przygotowują wspólnie metodycy pracujący we wszystkich kujawsko-pomorskich centrach edukacji nauczycieli, zajęcia będą prowadzić najwyższej klasy nauczyciele specjaliści, którym towarzyszyć będą moderatorzy (za ich pośrednictwem będzie można zadawać pytania prowadzącym lekcje).
 
Na poniedziałkowe zajęcia dla ósmoklasistów, które rozpoczną się o godz. 9.00, złożą się lekcje języka polskiego, języka angielskiego lub niemieckiego i matematyki. 
godz. 12.00-12.30 – język polski (prowadzi Jolanta Serocka, nauczyciel w X LO w Toruniu)
godz. 13.00-13.30 – matematyka (prowadzi Tomasz Masłowski, nauczyciel w X LO w Toruniu)
godz. 14.00-14.30 – język angielski (prowadzi Monika Zalewska, nauczyciel w X LO w Toruniu).
 
Więcej informacji o programie, który obecnie jest dopracowywany, Urząd Marszałkowski opublikuje po weekendzie. W dalszej kolejności program szkoły będzie rozwijany o zajęcia dla kolejnych klas szkół podstawowych, średnich i zawodowych.
 
Inicjatywa cieszy się poparciem władz oświatowych i środowiska nauczycielskiego. Zgłosiło się już kilkunastu pedagogów - wszyscy są bez wyjątku wybitnymi dydaktykami - gotowych prowadzić zajęcia online.

Studio, z którego nadawane będą zajęcia, ulokowaliśmy w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli. Za techniczną stronę przedsięwzięcia odpowiada marszałkowska spółka celowa Kujawsko-Pomorskie Centrum Kompetencji Cyfrowych Conectio – informuje UMWKP

Transmisja online na www.kujawsko-pomorskie.pl i edupolis.pl.

(Inf. prasowa UMWKP, zdj. Engin_Akyurt/Pixabay)

Komentarze (1)


świnka pępka (2020-03-19 14:32:58) Zgłoś do moderacji
fajnie żenie słuchajMateusz

Dodaj swój komentarz