Po raz dwunasty spotkali się we Włocławku młodzi rzeźbiarze

2020-02-24 15:09:12, Maciej Kowalczyk

Sześć lat temu z konkursu regionalnego przekształcił się w ogólnopolski. Po raz dwunasty we Włocławku odbył się finał Konkursu Rzeźbiarskiego im. Stanisława Zagajewskiego. W Centrum Kultury „Browar B.” pojawili się młodzi artyści z Włocławka, ale także Łodzi, czy Katowic.

Dokładnie 77 uczestników spotkało się w piątek 21 lutego, by wspólnie tworzyć rzeźby inspirowane, lub dalekie, od twórczości patrona konkursu. Bo choć „włocławski kolorowy motyl” obecny był w części wykonywanych rzeźb, inne nawiązywały do jego twórczości luźno, lub wcale. To normalne, jak podkreśla koordynator konkursu Janusz Bisaga, w tej twórczości jest ważny tylko jeden wspólny mianownik:

W tym konkursie liczy się tworzywo w którym tworzył patron tego konkursu, Stanisław Zagajewski. I takim wspólnym mianownikiem jest masa ceramiczna, czyli prozaicznie mówiąc – glina.

Jury w żaden sposób nie wpływa na to, co i w jakiej formie powstanie w rękach uczestników. To ich inwencja, wyobraźnia, umiejętności i talenty stoją za pracami, jakie pojawią się na pokonkursowej wystawie. Jak mówi Janusz Bisaga, dzięki temu jury nigdy nie może być pewne jakie prace przykują uwagę każdego roku.

Gala konkursu i wręczenie nagród autorom najlepszych prac, odbędzie się na początku kwietnia w „Zbiorach Sztuki” przy ulicy Zamczej.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz