Chcą być jak Stanisław Zagajewski

2021-01-28 08:26:54, Q4.pl

W toku jest trzynasta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Rzeźbiarskiego im. Stanisława Zagajewskiego – edycja szczególna i niepowtarzalna, bo odbywa się w czasie światowej pandemii. Adresatami konkursu są dzieci ze szkół podstawowych (klasy 4-8) oraz młodzież ze szkół średnich.

W lutym 2021 r. mijają terminy składania prac do tego szczególnego, artystycznego współzawodnictwa. W kategorii: „prace tworzone na miejscu” zgłoszenia uczestników (maksymalnie 3 osoby z placówki) przyjmowane są od szkół i instytucji kulturalno-oświatowych na karcie zgłoszeniowej do 2 lutego 2021 roku. Do dnia 12 lutego 2021 r. powinno nastąpić przekazanie prac tworzonych na miejscu do Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku.

W kategorii: „prace nadesłane”, wypalone i podpisane prace o wymiarach maksymalnie 30x30x30 cm (glina raz wypalona tzw. biskwit, nieszkliwiona, niepatynowana) należy przesyłać do 5 lutego 2021 roku.

Rzeźby oceni jury złożone z artystów plastyków i historyków sztuki. Wernisaż we włocławskim Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej, pośród zbioru rzeźb Stanisława Zagajewskiego, planowany jest na 9 kwietnia 2021.

Konkurs organizują: Centrum Kultury Browar B. oraz Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej.

Szczegółowy terminarz oraz regulamin konkursu są opublikowane na stronie Centrum Kultury "Browar B."

Nagrodzone prace zostaną wyeksponowane na wystawie pokonkursowej. Istnieje możliwość wypożyczenia wystawy przez instytucje kulturalne w Polsce, które zechcą zorganizować ją w swojej siedzibie.

(Informacja prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz