Stworzą prace na wzór rzeźb Zagajewskiego

2022-01-14 17:01:24, Q4.pl

Trwa nabór prac do czternastej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Rzeźbiarskiego dla Dzieci i Młodzieży im. Stanisława Zagajewskiego. Dzięki konkursowi popularyzowana jest rzeźba jako dziedzina sztuki, a jednocześnie propagowana pamięć o twórczości Stanisława Zagajewskiego.

Konkurs Rzeźbiarski im. Stanisława Zagajewskiego dla Dzieci i Młodzieży został zainaugurowany w rok po śmierci Artysty w 2009 roku. Tegoroczna edycja będzie 14 z kolei.

Zagajewski większość życia spędził we Włocławku. Tutaj tworzył, tutaj zmarł, tutaj znajduje się jego grób. Jego twórczość tak niesamowita pod kątem niepowtarzalności, że jego dorobek na stałe wpisał się do kultury i sztuki nie tylko Włocławka, ale i Polski, a także wypłynął szerzej w świat. - mówi Janusz Bisaga, Instruktor Artystyczny w Centrum Kultury „Browar B.”

Adresatami konkursu są dzieci ze szkół podstawowych (klasy 4-8), aż do młodzieży uczęszczającej do szkół średnich.

W terminie do 4 lutego 2022 roku do Centrum Kultury Browar B. należy przesłać prace (glina raz wypalona tzw. biskwit, nieszkliwiona, niepatynowana).

Najważniejsza, obok prac nadsyłanych do konkursu, jest forma prac tworzonych na miejscu. To moment w którym uczestnicy konkursu mogą pojawić się na terenie Centrum Kultury, a następnie w ciągu 4 godzin stworzyć swoje dzieło. Jak mówią sami organizatorzy, ma to być elementem motywującym, promującym zdrową rywalizacje. W tym roku, młodzi rzeźbiarze mają spotkać się we włocławskim browarze 11 lutego.

Zazwyczaj 4 kwietnia, w rocznicę śmierci Stanisława Zagajewskiego, w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej, pośród zbioru rzeźb Stanisława Zagajewskiego, organizowany jest wernisaż wystawy pokonkursowej połączony z wręczaniem nagród.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz