#Q4news To jest rekord!!! Nieprawdopodobne 406 tysięcy na koncie włocławskiego sztabu WOŚP

2020-02-12 16:08:20, Maciej Kowalczyk

307474,63 zł. Taka kwota widniała na koncie włocławskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jeszcze w dniu 28. finału. Już wtedy wiadomo było, ze padnie rekord. Dziś wiemy, że wynik naprawdę może imponować. We Włocławku zebrano ostatecznie ponad 406 tysięcy złotych.

12 stycznia największa orkiestra świata zagrała po raz kolejny. Jeśli traktować włocławski wynik zbiórki za prognostyk ogólnego wyniku akcji w tym roku, można się spodziewać wielkiej, rekordowej kwoty.

Wynik jest o niemal dokładnie 100 tysięcy wyższy niż w ubiegłym roku, kiedy licznik zatrzymał się na kwocie 306 tysięcy. Uliczna kwesta, liczne imprezy i przedsięwzięcia, wreszcie aukcje internetowe w tym roku zaowocowały zebraniem kwoty, której chyba nikt we włocławskim sztabie się nie spodziewał. 406 397 złotych i 88 groszy. Ten wynik imponuje.

Dziś podsumowano wynik zbiórki. We włocławskim Browarze B. wręczono także podziękowania instytucjom, firmom i osobom szczególnie zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie finału. Jak wielokrotnie podkreślano, bez nich nie byłoby tegorocznego sukcesu.

Sukcesu na który złożyły się też aukcje internetowe przeprowadzone przez włocławski sztab. Podobnie jak w ubiegłym roku, także i w tym, najdroższym zlicytowanym przedmiotem był złoty medal mistrzów Polski w koszykówce. Oryginał podarowany przez prezydenta Marka Wojtkowskiego znalazł nabywcę za kwotę 6 900 złotych. Obraz Andrzeja Frontczaka wylicytowano za ponad 3 tysiące złotych. „Aukcyjne podium” zamyka lot balonem Gaspol Teamu – 1300 złotych. Łącznie aukcje przyniosły ponad 26 tysięcy złotych.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz