Włocławski sztab WOŚP gotowy na 28 finał! Konferencja prasowa

2020-01-07 17:41:57, Maciej Kowalczyk

Już w najbliższą niedzielę, 12 stycznia, po raz 28. zgra największa orkiestra świata. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wybrzmi także we Włocławku i jak zawsze zrobi to głośno. 500 wolontariuszy, koncerty, imprezy, spotkania, aukcje – także i w tym roku nie zabraknie okazji do tego, by wspomóc zakup sprzętu dla szpitali dziecięcych w całej Polsce. Zebrane w tym roku pieniądze przeznaczone zostaną na zakup nowoczesnego sprzętu diagnostycznego i leczniczego na potrzeby medycyny zabiegowej. A potrzeby, jak przyznają dyrektorzy placówek, są ogromne. Przynajmniej część z nich udaje się rokrocznie zaspokoić dzięki WOŚP i hojności darczyńców.

W ubiegłym roku we Włocławku zebrano ponad 300 tysięcy złotych i tym samym ustanowiono kolejny rekord. Czy i tegoroczna zbiórka przejdzie do historii? Nie wiemy, wiemy jednak, że w niedzielę warto wybrać się na jedną z wielu przygotowanych w mieście imprez pod znakiem serduszka WOŚP.

Dziś włocławski sztab orkiestry zaprezentował program tegorocznego finału. Zapowiada się on imponująco.

Warto dodać, że wydarzenia związane z WOŚP, na których wesprzeć akcję już trwają we włocławskich szkołach i tak będzie do piątku. W sobotę zaś Orkiestra zacznie się rozpędzać w całym mieście. Tego dnia od rana będzie można pobiec „dla orkiestry” w ramach kolejnej edycji „Parkrun” na Słodowie. Nieco później wiele dziać się będzie w Wzorcowni, gdzie odbędą się  pokazy udzielania pierwszej pomocy. Tam też będzie można oddać krew i zarejestrować się jako dawca szpiku. Sobotni wieczór upłynie zaś, między innymi, pod znakiem koncertu w Rejsie na Przystani, przy ulicy Piwnej i... gry „w statki” (to wydarzenie odbędzie się w klubie Taktyk).

Niedziela od rana upływać będzie pod znakiem orkiestrowego grania. Od świtu, do 16:00 trwać będzie gra miejska (warto zarejestrować się wcześniej na stronie włocławskiego sztabu ). Swoje „trzy grosze” dołożą też włocławskie morsy, członkowie automobilklubu i seniorzy.

Szczegóły znajdziecie w tym miejscu. 

https://ckbrowarb.pl/28-final-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy/

Tradycyjnie też na Zielonym Rynku odbędzie się koncert „Włocławek dla Orkiestry”. Jego gwiazdą będzie w tym roku Dawid Kwiatkowski (wystąpi o 16:00). Na scenie pojawią się też Mechanicy Shanty (18:30) oraz DJ-e:Wookie, Taste Me oraz Mathi. Całość zamknie oczywiście „Światełko do nieba”. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, w programie nie znalazł się pokaz sztucznych ogni. O ile podczas poprzedniego finału  zastąpił je pokaz laserów, to w tym roku będziemy świadkami ognistego show z wykorzystaniem „cichej” pirotechniki scenicznej.

Orkiestrę wesprzeć można także przez Internet. Jak zawsze trwać tam będą licytacje, z których całkowity dochód przekazany zostanie na rzecz WOŚP (

https://allegro.pl/uzytkownik/wosp_wloclawek?bmatch=baseline-cl-dict43-uni-1-5-1127).

Zgodnie z wcześniejszą obietnicą na aukcję powędruje, między innymi, złoty medal zdobyty przez koszykarzy Anwilu. Na rzecz WOŚP przekazał go prezydent Marek Wojtkowski.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz