#Q4news Historia jednego przeboju

2019-12-09 16:17:38, Maciej Kowalczyk

Pytanie - jak pokazać talenty swoich podopiecznych z niepełnosprawnościami i jak zintegrować szkolną społeczność? Odpowiedź uczniów i kadry Zespołu Szkół nr 3 we Włocławku– nagrać klip. Nagrane przez nich wykonanie hitu Anny Jantar „Radość najpiękniejszych lat” podbija sieć.

Zaczęło się od przygotowań do obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Jak co roku społeczność ZS nr 3, świętuje w CK „Browar B.”, jednak tym razem przy okazji gali postanowiono nagrać wyjątkowy teledysk. Teledysk w którym pracownicy, nauczyciele i uczniowie występują razem i razem wykonują utwór, który ich zdaniem, znakomicie oddaje ducha szkoły i obchodzonego święta. Jak do tego doszło?

Zamarzyło mi się żeby przedstawić dziecięce talenty. Przede wszystkim dziecięce talenty, ponieważ dzieci z niepełnosprawnościami też takowe posiadają i chcieliśmy to udowodnić – tłumaczy pomysł Ewa Fol, dyrektorka szkoły – Pomyślałam sobie, że fajnie byłoby nagrać teledysk razem z uczniami. Nie tylko nauczyciele dzieciom, ale również żeby zintegrować, żeby pokazać, że również i nauczyciele, i pracownicy szkoły integrują się z naszymi dzieciakami.

Od słów przeszli do czynów. Gościny młodym artystom i ich opiekunom użyczyło studio działające w Centrum Kultury „Browar B.” Choć sam utwór trwa nieco ponad cztery minuty, prace w studiu trwały dwa dni.

Dzieciaki spisały się na medal – mówi Anna Kaźmierczak, nauczyciel w ZS nr 3 i jednocześnie pomysłodawczyni artystycznej koncepcji wykonania – Tak samo jak nasza Pani dyrektor, pracownice szkoły... Było nam miło i sympatycznie – dodaje.

Efekt zaprezentowano w minionym tygodniu podczas uroczystej gali ZS nr 3. Już wtedy spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem. Jednak to co stało się po opublikowaniu go w sieci przerosło oczekiwania. Tylko na facebookowym profilu szkoły wykonanie ma ponad 600 udostępnień, a nie można zapomnieć, że utwór dostępny jest także w serwisie YouTube.com, gdzie obejrzało go także kilka tysięcy osób.

Dlaczego jest tak popularny? Zobaczcie sami. Wideo znajduje się ponizej. Zapraszamy także do obejrzenia naszego materiału wideo, z którego dowiecie się, czy u młodych wykonawców pojawiła się trema i... Co najbardziej podobało się w studiu.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz