Dwa radiowozy spłonęły pod posterunkiem w Choceniu. Prawdopodobnie było to podpalenie

2018-06-11 12:04:07, Maciej Kowalczyk

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Przed posterunkiem Policji w Choceniu spłonęły dwa radiowozy. Prawdopodobnie było to podpalenie.

Informację o palących się samochodach otrzymał dyspozytor numeru alarmowego 112 około godziny 2 w nocy, który poinformował Komendę Policji we Włocławku oraz Straż Pożarną. Na miejscu akcję gaśniczą podjęli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Choceniu. Do zdarzenia skierowano również Policjantów, Prokuratora oraz biegłego w zakresie pożarnictwa.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że częściowemu spaleniu uległy dwa oznakowane radiowozy, tj. Kia Ceed i Opel Corsa – jak mówi oficer prasowa KMP we Włocławku nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek.

Prowadzone są czynności mające na celu ustalenie przyczyn spalenia samochodów, ale wiele wskazuje na to, że było to podpalenie.

Posterunek w Choceniu nie posiada monitoringu, a działania funkcjonariuszy polegają również na zabezpieczeniu nagrań z okolicznych kamer. Policjanci z Chocenia czynności służbowe będą teraz wykonywać przy wykorzystaniu innych radiowozów.

Komenda Miejska Policji we Włocławku prosi o kontakt osobisty lub telefoniczny świadków zdarzenia, którzy mogliby pomóc w ustaleniu okoliczności zdarzenia. (tel. 54 414 56 00,  54 414 50 25).

Zdjęcia: OSP Choceń.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz