Zamknij X

Powstanie nowy budynek delegatury K-PUW ?

2019-10-30 11:36:36, Maciej Kowalczyk

Posłanka Joanna Borowiak wystąpiła do wojewody Mikołaja Bogdanowicza o budowę nowego obiektu Delegatury Urzędu Wojewódzkiego we Włocławku. Jak podkreśla posłanka, stary, zlokalizowany przy ulicy Brzeskiej, nie spełnia już stawianych przed nim wymogów.

Główną przyczyną konieczności budowy nowego obiektu, jaką wskazuje w swoim piśmie Joanna Borowiak, jest brak możliwości obsługi petentów z niepełnosprawnościami ruchowymi. Budynek przy ulicy Brzeskiej nie spełnia wymogów stawianych przed obiektami administracji publicznej. Przepisy zostały zaostrzone w lipcu tego roku.

Gdzie nowy budynek miałby stanąć? Zdaniem posłanki Prawa i Sprawiedliwości idealnym miejscem dla nowej siedziby byłby plac zlokalizowany u zbiegu ulic Tumskiej i 3 Maja.

Miasto Włocławek, w związku z prowadzoną inwestycją, zwróciło się do Pana Wojewody z prośbą o zamianę działek pomiędzy UM a K-PUW – zwraca uwagę Joanna Borowiak i podkreśla zalety proponowanej lokalizacji – Działka doskonale nadaje się pod budynek użyteczności publicznej - administracji zespolonej.

Jej zdaniem obiekt mógłby powstać w ramach rządowej inicjatywy partnerstwa publiczno prywatnego, a stary budynek mógłby zostać sprzedany (lub darowany) na cele publiczne, np. program „Fabryka”, w ramach którego we Włocławku powstanie na przestrzeń biurowa dla takich usług jak IT czy badania i rozwój.

 

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz