Handlarz nielegalnym towarem zatrzymany

2019-10-09 15:26:01, Maciej Kowalczyk

Prawie 4 kg krajanki tytoniowej oraz ponad 40 butelek alkoholu różnej wielkości bez polskich znaków akcyzy ujawnili policjanci w jednym z mieszkań we Włocławku. Nielegalny towar został zabezpieczony przez mundurowych. Podejrzewany o jego posiadanie 28-latek usłyszał już zarzut.

W poniedziałek (07.10.209) funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Włocławku przeszukali jedną z posesji na terenie miasta. Ich podejrzenia odnośnie znajdującego się tam nielegalnego towaru okazały się słuszne. W jednym z pomieszczeń policjanci ujawnili krajankę tytoniową umieszczoną w woreczkach o różnej masie oraz kilkadziesiąt butelek alkoholu nieznanego pochodzenia w butelkach o różnej wielkości. Znaleziony przez mundurowych towar nie posiadał polskich znaków akcyzy.

28-latek podejrzewany o handel nielegalnym towarem został zatrzymany do wyjaśnienia, a znajdujący się w mieszkaniu towar zabezpieczony. Mieszkaniec Włocławka usłyszał od policjantów zarzut nielegalnego handlu z ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Dodatkowo będzie odpowiadał także za wykroczenie skarbowe w związku z posiadaniem towarów bez polskich znaków akcyzy. Grozi mu wysoka grzywna.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz