Potrzeba więcej dobrze opłacanej pracy - Robert Kwiatkowski we Włocławku

2019-10-04 09:43:27, Maciej Kowalczyk

Robert Kwiatkowski, „jedynka” na liście Lewicy w zbliżających się wyborach do sejmu gościł wczoraj we Włocławku. Na spotkaniu z dziennikarzami pokrótce zaprezentował swój program wyborczy, wymieniając, jego zdaniem, najważniejsze problemy regionu.

Na spotkaniu z dziennikarzami lider listy Lewicy przekonywał, że zarówno Włocławek, jak i cały region zmaga się z dwoma głównymi problemami, których rozwiązanie powinno być głównym celem parlamentarzystów w zbliżającej się kadencji. Robert Kwiatkowski wymienia kwestie związane z infrastrukturą transportową oraz niedobór zakładów wymagających wysoko wykwalifikowanej kadry. Wskazuje, że to właśnie sprowadzenie do Włocławka i innych miejscowości Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej, takich firm, pozwoli na podniesienie wysokości zarobków. Nie od dziś bowiem wiadomo, że specjaliści są opłacani zdecydowanie lepiej niż nisko kwalifikowani robotnicy.”Potrzeba więcej dobrze opłacanej pracy” - przekonywał.

Żeby do tego doprowadzić musimy nie tylko oferować ulgi podatkowe, co się w wielu miejscach województwa dzieje, ale przede wszystkim zachęcać pracodawców takimi inicjatywami, jak nasz fundusz „Kopernik”. To znaczy próbować wziąć na siebie część ryzyka związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej.

W kwestii rozwoju infrastrukturalnego Robert Kwiatkowski wymienił pilną potrzebę zakończenia prac nad skomunikowaniem Bydgoszczy i Torunia (droga S 10), czy też budowy trasy S 5.

Więcej w materiale wideo:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz