To ważne wybory - przekonywał Grzegorz Schetyna we Włocławku

2019-09-18 14:36:07, Maciej Kowalczyk

Te wybory są także wyborem naszych małych ojczyzn – mówił we Włocławku Grzegorz Schetyna. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej zaprezentował we Włocławku kandydatów Koalicji Obywatelskiej do sejmu, poparł także startującego do senatu z list Lewicy Jerzego Wenderlicha.

Zdaniem Grzegorza Schetyny zbliżające się wybory parlamentarne, będą nie tylko plebiscytem poparcia dla partii politycznych, ale także okazją do określenia dalszych losów polskiego samorządu. W obecności prezydenta miasta, Marka Wojtkowskiego i marszałka Piotra Całbeckiego mówił o zagrożeniach, jakie w jego opinii płyną z polityki samorządowej realizowanej przez obecny rząd Prawa i Sprawiedliwości. Wskazywał na ograniczenie roli samorządu i brak współpracy pomiędzy władzą centralną a gminami, powiatami, czy też sejmikami:

Uważam, że na tym polega dobra jakość polskich rządów. Współpraca administracji rządowej z samorządem jest kluczem do tego, żeby skutecznie zarządzać województwami, powiatami, miastami, gminami i tak jak powiedziałem, wykorzystywać środki europejskie.

Przewodniczący Platformy zachęcał w ten sposób do głosowania na ludzi, którzy gwarantują utrzymanie współpracy pomiędzy rządem a samorządami, według niego takimi właśnie są kandydaci z list Koalicji Obywatelskiej pochodzący z Włocławka: Dariusz Alabrudziński i Krystian Łuczak.

Dla mnie największą wartość stanowi rodzina. Jako największy mój sukces uznaję rozwój firmy rodzinnej. Ja jestem trzecim pokoleniem, aktualnie wychowuję czwarte – mówił pierwszy z nich, włocławski przedsiębiorca działający w branży rachunkowej – Wiem jak na co dzień pomagać przedsiębiorcom, wiem jak pomagać pracownikom (…) wiem też jakie bolączki mają rolnicy.

Skupiłbym się na tym, żebyśmy potrafili się wzajemnie wspierać, żebyśmy pozbyli się tych wzajemnych uprzedzeń. Wzajemnego braku tolerancji wobec siebie. Żebyśmy potrafili zrozumieć innego człowieka i żebyśmy przede wszystkim zadecydowali pójść i zagłosować – podkreślał Krystian Łuczak – Ten wybór jest ważny i bez niego nie jesteśmy w stanie zachować tego na co pracowaliśmy wiele lat (…) Najważniejsze jest to, żebyście nie pozostali w domu, bo tylko dzięki wam, dzięki waszym głosom i waszej pracy jesteśmy w stanie to wszystko zachować – apelował.

Osobną kwestią było poparcie Koalicji Obywatelskiej dla kandydatury Jerzego Wenderlicha w wyborach senackich. Przypomnijmy, że na mocy opozycyjnego porozumienia (Pakt Senacki) kandydatem popieranym przez KO został właśnie przedstawiciel Lewicy. Jak mówił Grzegorz Schetyna, ta kandydatura to „symbol współpracy opozycji demokratycznej”:

Bardzo się cieszę, że jest kandydatem do senatu z tego okręgu. (…) Jerzego znam od lat i wiem, że daje gwarancję pracy i integracji całego regionu, współpracy z samorządem i dobrej pracy zespołowej w senacie.

Myślę, że to poparcie zostało mi udzielone przez Koalicję Obywatelską, przez PSL, przez Lewicę dlatego, że senator powinien być osobą znaną, wiarygodną, rozumiejącą parlamentaryzm i wiedzącą jak naprawiać błędy. Te, które zdarzają się przecież w pracy sejmowej a zwłaszcza wtedy, kiedy ta praca sejmowa jest znaczona polityczną kartą. Wierzę, że to potrafię – dodawał Jerzy Wenderlich.

Fotorelacje


Komentarze (2)


Tort (2019-09-18 18:12:08) Zgłoś do moderacji
Lekko pół-śmieszne towarzystwo, po panowaniu Kopacz nikt już im nie uwierzy :)
Bo o (2019-09-20 23:14:49) Zgłoś do moderacji
Klamry z PO.wam nikt już nie wierzy. WY JAK SWIN..JAK KTOŚ PLUJE MYSLICIE ZE DESZCZ PADA. W ŻYCIU NA WAS NIE ZAGLOSUJE

Dodaj swój komentarz