Jerzy Wenderlich i Krystian Łuczak z poparciem Piotra Całbeckiego

2019-09-27 14:11:42, Maciej Kowalczyk

Marszałek Piotr Całbecki odwiedził dziś włocławski ratusz. Po spotkaniu z prezydentem wystąpił na briefingu prasowym poświęconym inwestycjom w mieście, ale także zachęcał do głosowania na Krystiana Łuczaka i Jerzego Wenderlicha w zbliżających się wyborach.

Na porannym spotkaniu z dziennikarzami marszałek Piotr Całbecki zapowiedział, że lada dzień udzielone zostanie pozwolenie na budowę, dotyczące planowanej rozbudowy Włocławskiego szpitala specjalistycznego. Tuż po otrzymaniu przez Urząd Marszałkowski stosownego zezwolenia zostanie ogłoszony przetarg na realizację inwestycji. Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z oczekiwaniami urzędu inwestycja zakończy się w 2023 roku.

Podczas dzisiejszej wizyty zostały także omówione kwestie związane z utworzeniem polikliniki na terenach przy ulicy Wyszyskiego. Centrum diagnostyczne i poradnie specjalistyczne miałyby służyć nie tylko mieszkańcom Włocławka, ale także powiatu. Oznaczałoby to znaczne podwyższenie standardów medycznych już istniejących tam placówek. Co szczególnie istotne miałaby w tym miejscu pojawić się też poradnia psychiatryczna.

Głównym tematem briefingu było jednak udzielenie poparcia dwóm kandydatom w zbliżających się wyborach parlamentarnych. W spotkaniu uczestniczyli bowiem Krystian Łuczak i Jerzy Wenderlich.

Wyjątkowo skuteczny parlamentarzysta (…) którego nie muszę Państwu przedstawiać. Jest osobą publicznie znaną w całej Polsce. (…) Z racji naszych relacji jako marszałka województwa i pana posła (…) wiem, że jest człowiekiem nie tylko otwartym ale i skutecznym – komplementował popieranego przez Koalicję Obywatelską kandydata do senatu marszałek.

Znam go jako człowieka troszczącego się o innych, nie myślącego o sobie. (…)Bardzo sobie taką właśnie cechę cenię. Sądzę, że Pan prezydent, my wszyscy, będziemy mieć fantastycznego posła w sejmie - mówił z kolei o Krystianie Łuczaku.

Jerzy Wenderlich, odpowiadając zwrócił uwagę, że zasługą Piotra Całbeckiego jest działanie na rzecz wyrównywania szans Włocławka w rozwoju, jednocześnie zarzucił rządowi w Warszawie lekceważenie obietnic wyborczych, jakie złożono mieszkańcom regionu. Zdaniem kandydata na senatora, znacznie aktywniej w wychodzeniu naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców wypada zarząd województwa.

Wierzę, że jeśli uda się, przy poparciu tych wszystkich sił Koalicji Obywatelskiej, PSL i Lewicy, uzyskać mandat senacki (…) ta skuteczność za sprawą mojej współpracy z Panem marszałkiem Całbeckim, całym zarządem, władzami Włocławka, (…) te działania mogą być jeszcze bardziej skuteczne.

Krystian Łuczak podkreślał, że Polska jest w wyjątkowym momencie swojej historii i z tego powodu jest tak istotne by wziąć udział w głosowaniu 13 października. Nawiązał także do słów Piotra Całbeckiego dotyczących współpracy pomiędzy samorządem województwa a rządem i parlamentarzystami.

Obiecuję, że te pokładane w nas nadzieje, aby ta współpraca była jeszcze lepsza i bardziej efektywna na tej płaszczyźnie ogólnopolskiej, (…) jeśli będzie dane, że ta współpraca będzie i będzie na najwyższym poziomie i najważniejszym poziomie profesjonalizmu.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz