Pół miliona złotych na nowe boisko. MSiT wspiera powiat

2019-09-10 09:15:09, Maciej Kowalczyk

500 tysięcy złotych. Dofinansowanie w tej wysokości otrzymał włocławski powiat. Pieniądze pochodzące z puli Ministerstwa Sportu i Turystyki zostały przekazane na budowę boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół w Chodczu.

Wczoraj na stronach MSiT ukazała się lista beneficjentów dotacji. Już dziś powiat ogłosi przetarg zmierzający do wyłonienia wykonawcy inwestycji. Jej całkowity koszt wyniesie milion złotych i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z zamierzeniami władz powiatu zostanie zrealizowana na przełomie tego i przyszłego roku.

Powiat włocławski pozyskiwanie środków zewnętrznych traktuje jako priorytet. Korzystamy z wielu źródeł, przy realizacji wielu inwestycji. Tę szkołę budujemy także ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego– podkreślał na zwołanej wczoraj konferencji prasowej starosta Roman Gołębiewski – Uzyskaliśmy kolejne dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych (…) Także te środki zewnętrzne są dla nas podstawą. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy nas na tej drodze wspierają. Zawsze łatwiej jest nam gospodarować i rządzić w tym pięknym powiecie włocławskim, jeśli te środki do nas trafiają – mówił w stronę poseł Joanny Borowiak i senatora Józefa Łyczaka.

Roman Gołębiewski podkreślał poparcie obecnych parlamentarzystów dla pozyskania dofinansowania dla projektu. Jak dodawał, nie trzeba było ich do tego przekonywać.

Wspieranie rozwoju i edukacji młodych ludzi jest dla nas bardzo ważne – potwierdzała Joanna Borowiak – Zespół Szkół w Chodczu będzie miał nowe boisko wielofunkcyjne. (…) Wniosek uzyskał dobrą ocenę, stąd też i takie rozstrzygnięcie Ministerstwa Sportu i Turystyki. Szczególne podziękowanie, pozwólcie Państwo, skieruję do Pana Jacka Osucha, wiceministra MSiT, który właśnie zajmował się rozpatrywaniem tych wniosków.

Budynki Zespołu Szkół w Chodczu zostaną oddane do użytku na inaugurację roku szkolnego 2020/2021. W nowym obiekcie mieścić się będzie Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego. Znajdą się tu zarówno sale ogólnodydaktyczne, jak i warsztaty szkolne. Jak istotne jest stworzenie Centrum w obecnej sytuacji na krajowym rynku pracy, podkreślał senator Józef Łyczak

Dla mnie i dla nas wszystkich, myślę, jest bardzo ważne, że ta szkoła będzie kształciła przyszłych absolwentów o profilu zawodowym (...) i wypełni tę lukę na rynku. (…) To sprawia reforma, którą z takim trudem, przy takim dużym oporze, wprowadzamy.

Budowa obiektu rozpoczęła się w ubiegłym roku. Całkowity koszt realizowanej przez powiat inwestycji wyniesie ponad 15 milionów złotych.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz