'Cysterny wstydu' dojechały na Kujawy

2019-09-09 14:37:32, Maciej Kowalczyk

„Cysterny Wstydu”, tak nazywa się akcja Prawa i Sprawiedliwości, która w zamierzeniu polityków partii ma uświadomić Polakom straty jakie ponosił budżet państwa w wyniku nieszczelności systemu podatkowego.

Jak można przeczytać na pojazdach, które objeżdżają Polskę, w latach rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, każdego dnia do kraju trafiało 600 cystern z paliwem, nie obłożonym podatkiem. Jak przekonuje PiS kosztowało to budżet 24 miliony złotych dziennie, a łącznie kwota ta wyniosła 68 miliardów złotych.

Jedna z cystern wykorzystywanych w kampanii, w sobotę dotarła do Włocławka. Joanna Borowiak, kandydatka PiS do parlamentu w jesiennych wyborach i Józef Łyczak, kandydujący do senatu wskazywali na skalę niegospodarności, jakiej miała dopuścić się poprzednia ekipa rządowa. Jak przekonywała posłanka, w czasie gdy do Polski trafiały kolejne ciężarówki z nielegalnym paliwem:

Na biurku ministra finansów Platformy leżał stos dokumentów pismami, od przedstawicieli branży paliwowej, stalowej, elektronicznej, z błaganiami wręcz o uszczelnienie systemu. To się nie stało. A co mieliśmy w zamian? W zamian mieliśmy deklaracje, że pieniędzy nie ma i nie będzie, albo ironiczne pytanie, gdzie te pieniądze na programy społeczne są zakopane.

To jednak nie był jedyny temat briefingu prasowego. Przedstawiciele PiS odnieśli się także do najnowszych propozycji programowych PO, wskazując na niejasne źródła ich finansowania i powrót do postulatów, z których opozycyjne ugrupowanie miało zrezygnować, np. związków partnerskich.

„Sześciopak Schetyny” i nowy program z konwencji (Koalicji Obywatelskiej – przyp. red) na pewno przekroczy 100 miliardów złotych. (…) Znów mamy do czynienia z tym, że mamy obietnice z sufitu, bez pokrycia. (…) Za państwa pośrednictwem apelujemy do mieszkańców Włocławka i okolic, żeby popierali nasz program, który jest realny (…) - mówił na dzisiejszym briefingu senator Łyczak.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. W okręgu wyborczym nr 5, obejmującym Włocławek, wybierać będziemy 13 posłów.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz