Zamknij X

Belcanto per Sempre - już w październiku IX edycja festiwalu

2019-10-11 16:29:31, Maciej Kowalczyk


kiedy 2019-10-18 | 17:00 gdzie Pałac Bursztynowy

Magdalena Idzik, Aleksandra Wiwała, Aleksandra Borkiewicz, Paweł Skałuba, Adam Sobierajski i oczywiście dyrektor artystyczny festiwalu - Dariusz Stachura. To gwiazdy tegorocznego święta muzyki operowej we Włocławku. Festiwal rusza 18 października. Dziś poznaliśmy szczegóły tegorocznej imprezy.

Już tradycyjnie pierwszy dzień imprezy upłynie pod znakiem zmagań młodych śpiewaczek i śpiewaków rywalizujących o „Bursztynową Strunę”. „W drodze do La Scali” oceniać ich będzie znakomite jury, które wybierze najlepszych.

Będą wspaniali studenci, najbardziej zdolni z Akademii Muzycznej, którzy są wytypowani przez dziekana, przez profesorów swoich, żeby nas zaszczycili swoim belcantem – zachęcał do przysłuchiwania się konkursowej rywalizacji Dariusz Stachura.

To tylko jeden z punktów programu na który warto zwrócić uwagę. Na dzisiejszej konferencji prasowej poświęconej zbliżającej się imprezie ujawniono kilka, choć (jak się okazuje) nie wszystkie:

Ja jeszcze mam asa w rękawie – wyjawił na zakończenie dyrektor artystyczny festiwalu – Mam jeszcze jedną niespodziankę, o której sam gospodarz festiwalu nie wie. (…) Powiem tylko tyle, że będzie to niespodzianka lokalna. Będziecie Państwo szczęśliwi kiedy usłyszycie kogoś kogo znacie – zapewnia.

Sam gospodarz – czyli Krzysztof Grządziel – dodawał, że na widzów czeka jeszcze jedna niespodziewana atrakcja. Kto nią będzie? Tego nie zdradził, wiemy jednak, ze pojawi się ona na scenie pierwszego dnia tegorocznego festiwalu, w Pałacu Bursztynowym. Krzysztof Grządziel wyraził nadzieję, że podobnie jak w roku ubiegłym, także i tegoroczna edycja spełni oczekiwania:

W ubiegłym roku to był bardzo udany koncert. Przeszedł wszelkie oczekiwania i organizatorów, ale także i publiczności. Chciałbym, żeby w tym roku było podobnie.

Pewne jest jedno, Belcanto per Sempre jest już festiwalem o stałej i wysokiej renomie, czego widomym efektem są gwiazdy, jakie co roku pojawiają się, by zaprezentować swoje wokalne umiejętności przed włocławską publicznością. 19 października o 17:00, w Hali Mistrzów, podczas koncertu Gala Gwiazd "Bella Voce" zaśpiewają: Magdalena Idzik, Aleksandra Wiwała, Aleksandra Borkiewicz, Paweł Skałuba i Adam Sobierajski. Oprawę muzyczną festiwalu zapewni Orkiestra Symfoników Bydgoskich pod dyrekcją Marka Czekały.

Sprzedaż biletów już ruszyła. Jak poinformowała dziś prezes Fundacji Samotna Mama Marlena Korpalska, wejściówki na koncert zakupić można zarówno w Pałacu Bursztynowym, jak i we włocławskiej Informacji Turystycznej przy ulicy Warszawskiej.

W recepcji Pałacu Bursztynowego można to zrobić osobiście. Jest szczegółowa rozpiska miejsc, co dla niektórych osób jest bardzo istotne. Państwo przychodząc do Pałacu Bursztynowego możecie zapoznać się z taką rozpiską i kupić bilety na miejsca takie, jakie Państwu odpowiadają.

Belcanto per Sempre już 18 października. Więcej informacji na temat tegorocznej edycji znaleźć można między innymi na facebookowej stronie wydarzenia.

 

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz