Belcanto per Sempre - Festiwal rozpoczął się wczoraj

2018-10-13 11:29:44, Maciej Kowalczyk

Co roku dostarcza meloanom, wielu wrażeń i sprawia, że do Włocławka trafiają wielkie gwiazdy światowej opery. Tak jest i podczas ósmej edycji Festiwalu Włoskiej Muzyki Operowej. Rozpoczął się w piątek, od boju o "Bursztynową Strunę".

Antonella De Chiara, Anna Dytry, Kaludi Kaludov, Armando Rizzo, Dariusz Stachura (Pełniący także obowiązki dyretora artystycznego festiwalu), to tylko niektóre spośród gwiazd, jakie dziś zaprezentują się w Hali Mistrzów na koncercie galowym. 

Myślę, że ta impreza będzie wyjątkowa - mówił nie tak dawno Krzysztof Grządziel, gospodarz festiwalu - W tym roku Dariusz Stachura, wraz z Fundacją "Samotna Mama", zadbał by była to impreza wyjątkowa. Dlaczego? Bęzie najwięcej (w historii festiwalu) wykonawców. Dziesięciu solistów (...) 

I rzeczywiście program imprezy jest imponujący. Na początek przed włocławską publicznością zaprezentowali się młodzi adepci sztuki operowej, walcząc w konkursie "W drodze do La Scali". Statuetka "Bursztynowej Struny" powędrowała w tym roku do Magdaleny Makowskiej-Pabich.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Fotorelacje


Komentarze (1)


emeryt70L (2018-10-14 18:23:00) Zgłoś do moderacji
Dotyczy sanatorium w Wieńcu. Jest niedziela 14.10.2018 godz. ok.16.00 -"Hutnik". Wiadomo,że w sanatorium brakuje łączności komórkowej jak i internetu- mówiąc ogólnie. Z uwagi na brak kontaktu ze znajomą pojechałem do "Hutnika" osobiście. Bardzo grzecznie proszę panią w kitlu pielęgniarki aby poprosiła telefonicznie Ewę B. aby ta zeszła do mnie na dół celem spotkania. Pani odpowiedziała,że obowiązuje ją RODO i jej nie poprosi. Zgłupiałem!!! . Kogo ten Grządziel zatrudnia. Nie wyłudzałem żadnych danych. To samo dotyczyło przyjęcia w dniu 03.10.2018 ok 8.00. W głównej recepcji na dole dziewczyna żująca gumę jak kataryna powiedziała co chciała i na dodatkowe pytanie odpowiedziała. -proszę następna. Opowiedziałem co widziałem i co słyszałem. Nie będę tego komentował. Ciekawi mnie czy nie powinien się w tym sanatorium odbyć jakiś dotyczący jakości audyt. Mówi się , że szata zdobi człowieka. Marmury nie zastąpią grzeczności tak wrodzonej jak i obowiązującej. Pozdrawiam

Dodaj swój komentarz