Z Trefla do Anwilu. Milan Milovanović Rottweilerem

2019-07-31 08:29:39, Maciej Kowalczyk

Mistrz Polski zakontraktował czwartego, nowego zawodnika przed zbliżającym się sezonem. Milan Milovanović podpisał roczny kontrakt z klube z Kujaw. Polskim kibicom prezentował się dotąd jako zawodnik Polpharmy Starogard Gdański i Trefla Sopot.

Mierzący 205 cm wzrostu Milovanović mógł zapaść w pamięć kibicom Anwilu, gdyż na parkietach naszej ekstraklasy gra już od dwóch lat i dwukrotnie występował w Hali Mistrzów. Jako zawodnik Polpharmy rzucił 16 punktów i miał pięć zbiórek, a gdy przyjechał z Treflem uzyskał sześć oczek i sześć zbiórek. Przeciwko włocławianom zagrał jeszcze w Starogardzie, notując 12 punktów i sześć zbiórek. Trzeba jednak oddać, że wszystkie te spotkania wygrali włocławianie. Ogółem, w poprzednich rozgrywkach notował średnio 11,9 punktu i 8,8 zbiórki.


Trener Igor Milicić szukał koszykarza, który bardzo dobrze zbiera, ma duży zasięg ramion, potrafi zagrać tyłem do kosza oraz oddać piłkę w sytuacji podwojenia. Milan spełnia te kryteria. Idzie mocno na zbiórkę w ataku, dobrze broni swojej tablicy, jest atletą, a jego zasięg ramion pozwala na wykorzystanie go odpowiednio w naszych systemach defensywnych – mówi Marcin Woźniak, asystent trenera Igora Milicicia w sztabie trenerskim.

W swojej karierze Serb grał najwięcej w swojej ojczyźnie (m.in. FMP Żeleznik Belgrad, Crvena Zvezda Belgrad, Mega Vizura, Borac Cacak), ale też w Bułgarii (Balkan Botewgrad), Rumunii (Phoenix Galati), Słowacji (BC Preividza) oraz Polsce. Z Crveną Zvezdą osiągnął wicemistrzostwo Serbii, a Balkanem – wicemistrzostwo Bułgarii.

(Inf. prasowa KK Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz