W wakacje o szkole. We wrześniu ruszy nabór na stypendia dla najlepszych uczniów

2019-07-25 08:46:52, Maciej Kowalczyk

Nabór wniosków na stypendia 2019/2020 w ramach marszałkowskich programów stypendialnych ruszy z początkiem września. Na wsparcie przyznawane na dziesięć miesięcy może liczyć 2 tysiące uczniów. Wakacje to dobry czas na przygotowanie niezbędnych dokumentów.

Marszałkowskie stypendia edukacyjne dla uczniów szkół zlokalizowanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego przyznawane są na 10 miesięcy danego roku szkolnego (rocznie od 2 do 5 tysięcy złotych), a ich wysokość zależy od pozycji ucznia na liście rankingowej oraz rodzaju szkoły w jakiej uczeń pobiera naukę. Wsparcie można przeznaczyć na cele związane z rozwojem edukacyjnym – m.in. zakup książek, komputera, udział w dodatkowych zajęciach i konkursach, opłacenie dostępu do internetu, dojazdów do szkoły oraz zakwaterowania. Finansowane są ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Uczniowie otrzymują wsparcie w ramach 3 programów stypendialnych: Prymus Pomorza i Kujaw, Humaniści na start! oraz Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza.

Pełna informacja na ten temat na stonie Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

(Inf. prasowa Urząd Miasta)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz