Zamknij [X]

VIII Kujawski Zlot Pojazdów Militarnych w Choceniu już w ten weekend

2019-07-23 14:27:55, Maciej Kowalczyk

Tradycyjnie już, w ostatni weekend lipca nad jeziorem Borzymowskim w Choceniu spotkają się miłośnicy pojazdów militarnych z całej Polski. Jak co roku organizatorem Zlotu jest Stowarzyszenie PATROL Włocławek. Impreza w Choceniu to idealna okazja aby zobaczyć klasyczne pojazdy wojskowe w akcji na czołgowisku oraz spotkać się w gronie kolekcjonerów.

Zlot militarny w Choceniu upodobali sobie kolekcjonerzy pojazdów militarnych, jak i ci którzy na co dzień zajmują się off roadem. Powód jest prosty - niezwykła atmosfera jaka tam panuje, malownicze położenie (nad samym jeziorem) oraz czołgowisko, gdzie można spróbować off-roadowej przygody.

Każdego roku do Chocenia przyjeżdżają ciekawe pojazdy, w tym wozy opancerzone, ciężarówki czy tzw. pojazdy wysokiej mobilności. Jak zapewniają organizatorzy: w tym roku będziemy mogli zobaczyć w akcji również wiele ciekawych sprzętów – w tym m.in. gąsienicowy Bojowy Wóz Piechoty (BWP-1), czy kołowy wóz opancerzony BRDM-2. Niespodziankę szykuje również Wojsko Polskie, które odwiedzi tegoroczny Zlot.

Wejście na teren Zlotu jest bezpłatne dla wszystkich odwiedzających, którzy mogą poruszać się swobodnie z wyłączeniem stref dla uczestników, tj. czołgowiska oraz obozowiska. Warto zabrać ze sobą również koc i ręcznik, gdyż do dyspozycji gości jest przygotowana plaża nad jeziorem. Dla gości przewidziano również przejażdżki pojazdami, zatem zapowiada się interesująco.

Organizatorzy w  tym roku zmienili nieco koncepcję spotkania i zrezygnowano z przejazdu parady pojazdów do Włocławka. Słowem - warto wybrać się nad jezioro Borzymowskie. To tam w tym roku czekać będą wszystkie atrakcje związane z tegorocznym zlotem.

Informacje dot. organizacji VIII Zlotu znajdziemy pod tym adresem.

Jak wyglądał ubiegłoroczny zlot zobaczycie w naszym materiale wideo:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz