VII Zlot Pojazdów Militarnych i terenowych za nami

2018-07-31 12:18:46, Maciej Kowalczyk

Militaria i off-road. Pojazdy i ich pasjonaci. Nowe znajomości i doświadczenia. Przede wszystkim jednak znakomita zabawa. Nad jeziorem Borzymowskim zakończył się Kujawski Zlot Pojazdów Militarnych i Terenowych.

Miłośnicy militarnej motoryzacji oraz terenowych wypraw spotkali się na dorocznym Zlocie w Choceniu po raz siódmy. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz imprez w kraju o podobnym charakterze.

Jak zgodnie podkreślają uczestnicy Zlotu – to przede wszystkim wspaniali ludzie, rodzinna atmosfera i niezapomniany klimat sprawiają, ze nad jezioro Borzymowskie wracają każdego roku.

Spotkanie z kolegami to raz, wspólna pasja to dwa. I wspólne tematy, które nas łączą. Jest to miłe, przyjemne, wspaniałe. – tłumaczy swoją obecność na zlocie Jacek Gim, który do Chocenia trafił za kierownicą amfibii, UAZa 967M.

Już samo miejsce, gdzie odbywa się spotkanie miłośników pojazdów militarnych i terenowych jest wielkim atutem. Zlot bowiem odbywa się niemal na plaży nad jeziorem Borzymowskim,

Jezioro Borzymowskie jest wspaniałym miejscem. To piękne miejsce dla ludzi nawet nie związanych z naszym „wariactwem”. Fajnie przyjechać w weekend, spędzić mile czas, a przy okazji zobaczyć takich wariatów jak my - dodaje Jacek Gim.

Oprócz obozowiska, do dyspozycji uczestników pozostawało czołgowisko, które w tym roku przeszło spore modyfikacje.

Jest wykorzystywane do testowania wszystkich sprzętów, które przyjeżdzają na tę imprezę. Można tutaj te sprzęty topić, łamać i bezkarnie psuć. Oczywiście wszystko ze zdrowym rozsądkiem i bezpieczeństwem - wyjaśnia Piotr Czachowski, wiceprezes Stowarzyszenia „Patrol”, organizatora imprezy.

To właśnie na czołgowisku działy się najbardziej widowiskowe rzeczy. Mogliśmy zobaczyć m.in. wżerające się w błoto pojazdy, czy zatopione w wodzie po maskę ciężarówki.

Zakończeniem sobotnich szaleństw był koncert zespołu CZAQU, który odbył się również w wyjątkowym miejscu, bo na Choceńskiej plaży.

W niedzielę natomiast odbyła się parada pojazdów militarnych z Chocenia do Włocławka, na przystań przy Wiśle. Zapraszamy do obejrzenia naszej wideorelacji z imprezy.

 

Organizatorem VII Kujawskiego Zlotu Pojazdów Militarnych i Terenowych w Choceniu było Stowarzyszenie PATROL Włocławek przy współpracy z Gminą Choceń.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz